Galatasaray'ın geçen sezon Danimarka'nın Kopenhag takımından transfer ettiği 23 yaşındaki stoperi, taraftarın sevdiği isimlerden biri haline geldi. 

Sevilla'ya transfer olan Marcao ile başarılı maçlar çıkaran Nelsson, yeni sezon ve transfer hakkında konuştu. Avusturya'nın Innsbruck kentindeki Stans kasabasında gerçekleştirilen ikinci etap yurt dışı kampında konuşan Nelsson, Sevilla'ya transferi, Marcao, Abdülkerim Bardakcı ve Okan Buruk hakkında açıklamalarda buundu. 

"TÜRKİYE'DE KUZEY'İN KRALI BENİM"

"Kuzey'in Kralı" lakabıyla ilgili, "Sence dünyada ve Türkiye'de 'Kuzey'in Kralı' kim?" şeklindeki soruya sarı-kırmızılı futbolcu, "Dünya genelini bilmiyorum ama Türkiye'de 'Kuzey'in Kralı' benim" yanıtını verdi.

Victor Nelsson, "Bu iddiası Viking kanlarından mı geliyor?" denmesi üzerine, "Evet. Bu espriye çok rastlıyorum. Böyle diyebiliriz" ifadelerini kullandı.

SEVİLLA İDDİALARI

Sarı-kırmızılı futbolcu, İspanya'nın Sevilla Kulübünün transfer hedeflerinden birisi olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili yorum yapmadı. Marcao'yu transfer eden Sevilla'dan teklif alıp almadığının sorulması üzerine Nelsson, "Zor bir soru. Sıkıcı bir cevap vermem gerekecek. Bunun üzerine yorum yapma veya başka bir şey söyleme şansım yok. Yorumsuz olarak bırakıyorum" diye konuştu.

Nelsson, kariyer hedefiyle ilgili bir lig veya kulüp hayali olmadığını belirterek, "Galatasaray'da oynamayı çok seviyorum ve burada olduğum için keyif alıyorum." dedi.

"APO İLE BİRBİRİMİZE ALIŞMAMIZ GEREKİYROR"

Yeni transferlerden Abdülkerim Bardakcı ile birbirine alışmaları gerektiğini söyleyen oyuncu, "Birbirimizden öğreneceğimiz şeyler de var. Marcao ile oynamaya başladığımızda da benzer şeyler olmuştu. Alışmamız için zaman gerekmişti. Apo ile birbirimize alışacağız." diye konuştu.

Taraftarları öven Nelsson, "Galatasaray taraftarı inanılmaz. Aynı zamanda biraz talepkar da. Çünkü kazanan bir takım izlemeye alışkınlar. Geçen sezonu pek iyi geçiremedik ama iyi veya kötü maçlarımızda beni çok desteklediler. İlk geldiğimde o kadar insanın bizi desteklemesi muazzam bir duyguydu. Galatasaray taraftarı harika hissettiriyor. Beni veya takımımızı destekleme şekilleri inanılmaz" dedi. 

Antrenmanlar ve maçlar haricinde İstanbul'da sakin bir yaşam sürdüğünü belirten Nelsson, "Bazı insanlar sıkıcı bulabilir ama ben normal bir şekilde evde oturmayı tercih ediyorum. Dışarıya çok çıkmayı sevmem. Kız arkadaşımla 2 tane köpeğimiz var. Onlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Gösterişi sevmiyorum. Sakin bir hayatı tercih ediyorum." şeklinde sözlerini tamamladı.