Transfer döneminin en hareketli takımlarından biri olan Galatasaray'da takviyeler kadar giden oyuncularda dikkat çekiyor. Galatasaray'da geçen sezonun başarılı ikilisindan biri olan Marcao'nun ardından Victor Nelsson da ayrılığın eşiğinde. Danimarkalı stoperin adı Marcao'yu da transfer eden Sevilla ile anılırken, Premier Lig'den de bir talip çıktı.

SEVİLLA'DAN DAHA İYİ TEKLİFLE GELİYOR

İtalyan basınında yer alan haberlere göre Premier Lig ekiplerinden Fulham, Victor Nelsson için devrede. Transfer konusunda istekli olan İngilizlerin, Sevilla'nın teklifinin üzerine çıktığı ifade edildi. victor-nelsson

SERBEST KALMA MADDESİ 25 MİLYON EURO

Galatasaray'a, geçen sene Ağustos ayında Kopenhag'tan gelen genç futbolcu için 7 milyon Euro ödenmişti. Futbolcunun serbest kalma bedeli ise 25 milyon euro olarak belirlendi. 

ERDEN TİMUR: NELSSON GİTMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Galatasaray'ın yöneticisi Erden Timur, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Nelsson'la ilgili teklifler var. Biz kalmasını istiyoruz. Nelsson giderse alternatifi hazır. Nelsson da dün benimle konuştu. Hayalleri olduğunu ve gitmek istediğini söyledi. Dün Nelsson'a 'Bizim de hayallerimiz var, senin de hayallerin var' dedim. Ben kalmasını istiyorum ancak B planımız var" dedi. 

SEVİLLA'NIN HOCASI MONCHİ'DEN AÇIKLAMA

Sevilla Sportif Direktörü Monchi ise Danimarkalı futbolcu hakkında açıklamada, "Victor Nelsson çok iyi bir futbolcu" ifadelerini kullandı.

SEVİLLA İDDİALARINA YANIT VERMİŞTİ

Sarı-kırmızılı futbolcu, daha önce yaptığı bir konuşmada İspanya'nın Sevilla Kulübünün transfer hedeflerinden birisi olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili yorum yapmaktan kaçınmıştı. Marcao'yu transfer eden Sevilla'dan teklif alıp almadığının sorulması üzerine Nelsson, "Zor bir soru. Sıkıcı bir cevap vermem gerekecek. Bunun üzerine yorum yapma veya başka bir şey söyleme şansım yok. Yorumsuz olarak bırakıyorum" diye konuştu.

Nelsson, kariyer hedefiyle ilgili bir lig veya kulüp hayali olmadığını belirterek, "Galatasaray'da oynamayı çok seviyorum ve burada olduğum için keyif alıyorum." dedi.

Teknik heyetin takımda kalmasını istediği 23 yaşındaki stopere maaş zamlı yeni bir sözleşme önerilmesi de gündemde. Geçen sezon başında Kopenhag’tan 7 milyon Euro bedel ile transfer edilen Victor Nelsson, sarı-kırmızılı formayla çıktığı 46 maçta 1 gol kaydetti.