Trabzonspor, yarın 16.00'da  konuk olacağı Konyaspor maçının hazırlıklarını Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde devam ediyor. Bjelica önderliğindeki taktik bölümünde gol çalışması gerçekleştirildi. Daha çok kenar ortalarında ve duran toplarda yönelik Hırvat teknik adam, çift kale maçta futbolcularına devamlı uyarılarda bulundu. Deneyimli hoca, 90 dakika boyunca mücadeleyi bırakmayan ve rakibe direnç koyan bir takım istediğini yineldi.

Henüz hoca, 11'i henüz belirlemedi. Bu durumun en büyük etkeni, kilit oyuncuların sakatlanması. Ayak baş parmağında çatlak olan Abdülkadir Ömür antrenmanlarda yer almıyor. Visca'nın adalesinde sıkıntı söz konusu. Denswil bugünkü yapılacak antrenmanda kendini test edecek. Peres hem sakat hemde takımdan ayrılıyor. Sağ bek Larsen de cezalı durumda. Dolayısıyla defansın sağında kimin oynayacağı netlik kazanamadı.

Bu mevkide Hüseyin veya Bartra şans bulabilir fakat bu kapsamda Denswil'in yetişmesi şart olarak görünüyor. Diğer bir olasılık da Gbamin'i stopere çekmek. Orta alanda Bakasetas, Siopis ve Bardhi üçlüsünün oynaması bekleniyor. Kanatlarda Trezeguet ile Markovic yer alacak. En uçta ise Gomez'in görev yapacağı ifade edildi. (AKŞAM)