Dünyaca ünlü teknik adam Rafael Benitez’in çalıştırdığı İngiltere Premier Lig ekibi Newcastle United, uzun zamandır gündemlerinde bulunan Beşiktaşlı milli oyuncu Oğuzhan Özyakup için gemileri yaktı.

Geride bıraktığımız sezonun ara transfer döneminde Siyah-beyazlıları bir türlü ikna edemeyen İngiliz ekibi, 25 yaşındaki oyuncunun serbest kalma bedelini ödeyerek transferi sonlandıracak.

İngiliz basını, Beşiktaş’ın, Arsenal’a vereceği payı göstererek transferi yokuşa süreceğini iddia etti.. Ancak daha önce basında yer alan haberde; İngiliz devi Arsenal'e verilecek bedeli Oğuzhan’ın kendisinin karşılayacağı belirtilmişti. 

ONU İSTİYORUM 

Rafael Benitez, bu transferin bir an önce bitirilmesini istiyor. Bunun sebebiyse Oğuzhan ayarında bir oyuncunun transferinin daha maliyetli olacağını düşünmesi. Ayrıca çıkan haberlerde Türkiye’nin Dünya Kupası’na gidememesinin en çok Newcastle’a yaradığı vurgulandı. Oğuzhan’ın orada vitrin yapıp, Avrupa’nın devlerini peşine takabileceği özellikle vurgulandı.  25 yaşındaki oyuncunun da İngiliz ekibine gitmeye gönüllü olduğu biliniyor. 

Kaynak - Akşam