Fenerbahçe altyapısında 'her ay bir turnuva' adlı organizasyonun ilk ayağının U10 kategorisinde ilk turnuva 'Semih Şentürk turnuvası olarak hayata geçti.

Semih Şentürk sosyal medyadan duugularıarını paylaştı:

"1999 Eylül ayı.. 16 yaşında İzmir’den, ailesinden ayrılıp futbol sevdası peşinden koşan, belki de kendisinin bile tahmin edemeyeceği başarılara ulaşan yılların Genç Semih’i 23 sene sonra Fikirtepe’de.. Tam da başladığı yerde.. Türk futboluna katkı sağlamak ve ülkemizin çocuklarına fırsat yaratmak amacıyla akademimiz tarafından hayata geçirilen “Her ay bir turnuva” kapsamında ilk organizasyonuna ismimin verilmesine vesile olan çok değerli yöneticimiz Özgür Özaktaç’a, altyapı koordinatörümüz Tahir Karapınar’a ve altyapı koordinatör yardımcımız Arman Elitaş’a teşekkürlerimle.. Daha nice yetişecek genç Semihlere."

Levent Ümit Erol, Semih Şentürk ile ilgili duygularını şöyle ifade etti:

"7 KASIM 2020 'de ; golcünün yetiştiği yuvasında yeniden bu sefer teknik adam olarak görev alacağını, yeni Semihler yetiştireceğini ülkede ilk kez söylemek yine bana nasip olmuştu.. O gün dediklerime hep inanarak ses verdim ve efsane Şentürk bizi yanıltmadı.. Çok çalışıyor, çok emek veriyor, hatta onu tanıyanlar bilir erken yatmayi sevnez ama o her gece en geç 23:00 'de uyuyor ,çok özverili, çok istekli ve altyapıdaki her sporcuyu evladı gibi gören adamdır Semih Şentürk .. Bu gün ona kendi.camiasinda ,kendi adiyla TURNUVA yapan Fenerbahçe spor  kulübüne, camia büyüklerine,alyapıda gece günduz emek veren tüm emekçi hocalarımıza kalbi duygularımla teşekürler .. Semih'im adına sevinçliyim ve onun bir ağabeyi olmaktan gurur duyuyorum .. Nice başarılarına inşallah AYŞE annen ve ağabeyinin Gururusun.."