Geçen sezon şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'ın en spekteküler transferlerinden biri kuşkusuz Nicolo Zaniolo'ydu. İtalya Milli Takımı'nda forma giyen ancak Roma'da şans bulmamasından sonra İngiltere'ye gitme teklifini de reddettiği için kadro dışı bırakılan yıldız oyuncunun yeni durağı İstanbul olmuştu. Sarı kırmızılı forma ile çıktığı 12 karşılaşmada 5 gol atıp 1 de asist yapmıştı. Sezon başında ise Aston Villa'ya kiralanmıştı.

22.5 milyon euro transfer ücreti var

Galatasaray 18 Ağustos 2023 tarihinde Nicolo Zaniolo'nun İngiliz ekiplerinden Aston Villa'ya kiralandığını ve 5 milyon euro ödeneceğini duyurdu. Ayrıca şarta bağlı konusların da olduğunu ekledi. Diğer yandan transferi halinde 22.5 milyon euro bonservis verileceğini ve 15.5 milyon euro ek bonuslar alınabileceğini belirtip bir sonraki satıştan da yüzde 10 hakkı olduğunu eklemişti.

İşler istediği gibi gitmedi

Yönetimin İngiltere'de çok şey beklediği ve transferinin gerçekleşmesine kesin gözle baktığı Nicolo Zaniolo, beklentilerin çok altında kaldı. Birmingham temsilcisinde çıktığı 27 karşılaşamda 917 dakika süre alabildi. Bu da hemen hemen 11 maça denk geliyor. Ancak sadece 2 gole imza atabildi. Bu durum da gözden düşmesine neden oldu.

Tete'de de sorun var

Nicolo Zaniolo'yu gönderen Galatasaray'da İtalyan kanatın yerine Tete getirildi ancak oldukça yüksek bir imza parası ve yıllık ücret vaat edilen Brezilyalı oyuncu da verim konusunda sınıfı geçemedi. Devre arasında talibi çıktı fakat istenen ücret verilmeyince takımda kaldı.

Satın alma opsiyonu kullanılmayacak

24 yaşına giren Nicolo Zaniolo'nun bordo mavili forma altında sergilediği başarısız performans Ada'da da zaman zaman manşetlere taşındı. Takımı takip eden muhabirler eleştiriler yöneltti. Yönetimin de satın alma opsiyonunu kullanmaması yüksek ihtimal olarak gözüküyor. Gelecek sezon eğer takımda kalırsa ilk 11'de yer alması düşünülüyor.