5 Mart'a kadar uzatılan transfer sürecinde çalışmalarına devam eden Beşiktaş, sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Kevin N'Koudou ile yollarını ayırmanın yolunu bulmaya çalışıyor. Yönetim eğer bunu yaparsa, Southampton'ın 24 yaşındaki kanatta görev yapan Moussa Djenepo'yu renklerine bağlayacak.

İngiliz medyasındaki haberlere göre; Malili yıldızın şimdilik ülkemize transfer olmas konusunda kafasında soru işaretleri söz konusu. Fakat Beşiktaş Yönetimi, futbolcuyu iknada bulunabileceğini düşncesi içerisinde. Ardından da imzalar atılacak.

İngiliz takımı Southampton'la 2025'e dek sözleşmesi olan Moussa Djenepo, bu sezon 12 lig karşılaşmasında gol katkısı veremezken, 1 gol pası verdi. Bugüne dek 29 defa Mali Milli Takımı'nda oynayan yıldız kanat, ülkesi için 3 gol gol sevinci yaşadı. Son zamanlarda İngiliz temsilcisinde gözden düşen Djenepo, kadroya girmekte zorluk çekiyor. Beşiktaş'ın ise futbolcuyu satın alma opsiyonu ile beraber kiralık olarak transfer etmek istediği kaydedilirken, opsiyonda yer alan maddesindeki rakama dair net bir bilgi aktarılmadı.

Haberde, Şenol Güneş'in özel olarak Djenepo'yu istediği ifade edildi. N'Koudou'nun bir türlü beklenen performansı ortaya koyamaması, bu mevkiye takviye yapılmasını şart haline getirdi.