Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor'un futbol sorumlusu Nuri Şahin basın mensupları ile medya gününde bir araya geldi.

Sezon öncesi hazırlık kampının ilk bölümünü değerlendiren Nuri Şahin, sakatlık yaşanmadan istediklerini gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

 Nuri Şahin, “Orada oynayacağımız hazırlık maçları ile tamamen lige hazır hale geleceğiz” dedi.

 Şahin, “Bize kimse formayı vermedi. Biz de hak ederek aldık. Genç oyuncuyu oynatmış olmak için oynatmam. Mevkilerinde mücadele ettikleri oyuncuların kalitesi de ortada. Forma aslanın ağzında. Formayı alabilmeleri için her türlü yardımı yapıyoruz teknik ekip olarak. Çok çalışırlarsa ve formayı hak ettiklerini gösterirlerse bu sene de takımımızda yer alacaklar” diye konuştu.

Fikstürde iç sahadaki ilk iki karşılaşamanın Galatasaray ve Trabzonspor ile oynanacağının anımsatılması üzerine Nuri  Şahin, “Bizim devam eden bir serimiz var. Bunu başardık ve bunu artık kimse elimizden alamaz. Bundan sonraki sezonda bu seriyi sürdürmek veya bitse de daha iyilerini yapmak istiyoruz. Tek istediğim ilk maçımızın iç sahada olmasıydı. Takımın çok önemi yok. Zaten hepsiyle bir şekilde oynayacağız” ifadelerini kullandı. Şahin, başka bir teklif alıp almadığı ile ilgili soruya, “Benim de Antalyaspor'un da hedefleri var. Bunları başarmak için buradayım, mutluyum ve bu takımın hocası olduğu için gurur duyuyorum” cevabını verdi.

Yapılan transferlerden memnun kalıp kaılmadığına ilişkin gelen birt soru üzerine Nuri Şahin, “Şu ana kadar yapılan transferlerden çok memnunum. Başkanımız ve yönetimimiz bu konuda çok çalıştı ve özveri gösterdi. Soner, Alperen ve Ömer takımımıza erken katıldı. Fernando yeniden aramızda zaten. Haji de istediğimiz bir oyuncu. O da bizi istiyor. Ona ayrı bir parantez açmak gerekir. Gerçekten dik bir duruş gösterdi. Başkasına ayrı bize ayrı konuşmadı. Umarım kısa süre içinde transferi biter. Birkaç transfer daha yapabiliriz” yanıtında bulundu.

Şahin, Hull City'e transfer olan Doğukan Sinik için de “O hem benim takım arkadaşlığını, hem hocalığını hem abiliğini yaptığım biri. Çok daha iyi yerlere gelebilecek bir potansiyeli var.'' şeklinde konuştu.