Cristiano Ronaldo'nun Manchester United'dan  ayrılıp  ayrılmayacağı netleşmezken yeni iddialar ortaya atıldı.

Kırmızı Şeytanlar, Portekizli yıldız oyuncunun Old Trafford'dan ayrılmak istemesine rağmen futbolcusunun kontratını 2024'e kadar uzatmak istediği ifade ediliyor.

NTV Spor'un Mirror'a dayandırdırdığı habere  göre, İngiliz ekip Ronaldo'ya kontratında yer alan 1 senelik opsiyonu işleme koyması durumunda kiralık olarak kulüpten ayrılmasına onay vereceği belirtildi.

Kulübün amacı ise yeni teknik adam Erik ten Hag'ın Premier Lig'de ilk dörtte bulunması durumunda Ronaldo'nun gelecekte Manchester United ile Şampiyonlar Ligi'ne yeniden boy göstermesini sağlamak olduğu aktarıldı.

Teklif menajer Jorge Mendes ve Cristiano Ronaldo cephesinde şaşkınlıkla karşılanırken ikili durum değerlendirmesi halinde olduğu kaydedildi.

ATLETİCO MADRİD'İN PLANI

Manchester United olası sözleşme yenilemesi ile beraber sponsorluk anlaşmalarında hareketlilik bekliyor.

İsmi Atletico Madrid ile geçen  37 yaşındaki yıldız futbolcu, ailevi sebeplerden ötürü takımın Tayland ve Avustralya kampında yer alamadığı belirtildi..

Atletico'nun Ronaldo'yu kadrosuna dahil etmek için kaynak arayışına girdiği ve Antoine Griezmann'ı satış listesine koyduğu öne sürülüyor.

NTV Spor'un Times'a dayandrdığı habere göre ise Diego Simeone'nin kendisiyle çalışmayı çok istemesinden etkilenen Cristiano Ronaldo, İspanyol temsilcisine gitmeye olumlu yanaştığı ifade ediliyor.