Kasımpaşa'nın son 2 maçını kazandığını hatırlatan Buruk, "Son 2 maçını kazanmış, form olarak yükselen, moralli bir takıma karşı oynadık. Çok fazla gol pozisyonuna girdik. 3 gol attık ama çok daha fazlasını atabilirdik. Maçın sonu 3-2 olması, duran toptan yediğimiz gol 3-4 dakikalık bölümde bizi korkutsa da maçın bütün bölümlerinde üstündük. Takım oyununu her geçen gün artırıyoruz. Ofansif oyunumuzu daha da artırıyoruz. Oyuncularımız gerçek performanslarını buluyor. Kerem'in bugün gol atması bizi ayrıca sevindirdi. Çok net bir oyun ile net bir galibiyet aldık. Bütün takımımı bugün oynadıkları futboldan dolayı kutluyorum. Taraftarımıza teşekkür ediyorum. Yine inanılmaz bir destek verdiler. Onların varlığı bizim için çok önemli. Her zaman bunu hissediyoruz. Sahada elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah daha güzel günleri hep berabere yaşayacağız."  sözlerini söyledi.

Okan Buruk  "İki gün önceye kadar da elimizdeki oyuncularla en iyisini yapmıştık. Geçen hafta 10 kişiyle maç kazanmıştık. Yeni gelen oyuncular da bize destek olacak, takıma katkı verecek. Bugün girenler (Yusuf Demir ve Milot Rashica) ofansif anlamda iyi işler yaptı. Hepsi bizim gücümüzü artıracak. Forma rekabeti tabii ki olacak. Bu benim için güzel bir şey. Az oyuncudan çok fazla oyuncunun olması önemli. Kaliteli oyuncular. İnsan olarak çok kaliteliler. Takım birlikteliğinin yukarı çıktığını görüyorum. Bu beni çok sevindiriyor. Herkes transfer yapar, iyi oyuncular getirir ama hem karakterli hem de kendi içinde bunu yaşayabilen takımlar daha farklı oluyor. Bunu başarmaya çalışacağız. Oynamayanlar her zaman üzülür ama onlar bizim için daha değerli olacak. Onlara daha çok dokunup ilgileneceğiz. Bu bir görev bölümü. Bütün oyuncuları hazır tutmaya çalışacağız. Oyuncu oynamadığında üzülür ama takım kazandığında herkes mutlu olur. Yarınki antrenman bile inanılmaz güzel olacak." dedi.

Okan Buruk, Avusturya Milli Takımı'nı tercih ettiği için yabancı statüsünde oynayan Yusuf Demir'in Türk statüsünde oynaması gerektiğini söyledi. "Yusuf Demir çok yetenekli ve kaliteli bir futbolcu." diyen Buruk, 19 yaşındaki hücum oyuncusuyla ilgili, "Keşke Yusuf'u Türk olarak oynatabilsek. Türk bir ailenin, her şeyiyle Türk olan bir çocuğu. Milli takım tercihinin nasıl olduğu da açık değil. Biz mi onu tercih etmedik, o mu bizi tercih etmedi çok açık değil. Her şeyiyle Türk olan bir futbolcunun Türkiye'de Türk statüsünde oynaması gerekiyor. Belki önümüzdeki sene veya yakın zamanda değişebilir. Özellikle Türk pasaportu olan, bizden olanların yabancı statüsünde oynaması bize garip geliyor."  dedi.

Buruk, Mertens hakkında "Mertens'in saha içinde olmasını, liderliğini, saha içinde arkadaşlarına davranışını önemsiyorum. Topla buluştuğu yerler, bize çözüm olması, topu geri kazanması bizim için önemli. Bazen hücumsal anlamda öne çıkmasa da oyun içinde hep olan bir futbolcu. İyi bir takım oyuncusu. Oyuncular için hazırlık kampı çok önemli. Sonradan katılan oyuncuların yavaş yavaş kendini bulacağını düşünüyorum. Kendine iyi bakan, iyi çalışan bir futbolcu. Aslında yaşını çok belli etmeyen bir oyuncu. Önümüzdeki haftalarda üstüne koyarak devam edecektir."  yorumunu yaptı.

Yabancı oyuncu kuralından dolayı kalede Fernando Muslera ile Okan Kocuk'un dönüşümlü oynama ihtimalinin olup olmadığının sorulması üzerine Buruk, "Adaşım Okan çok önemli bir karakter. Hep kendini hazır tutan bir oyuncu. Muslera çok iyi gidiyor. Onunla devam etmeyi düşünüyoruz. Tek düşündüğümüz takımın maçları kazanması, kadro istikrarımızın devam etmesi. Hedefe ve sonuca odaklanmış durumdayız. Tek düşüncemiz maçlara en iyi kadroyla çıkmak ve galip gelmek. Kalecisinden santrforuna kadar bütün oyuncular yarışacak."  dedi.

Santrforda Bafetimbi Gomis, Mauro Icardi ve Haris Seferovic arasında yaşanacak forma rekabetinin sorulması üzerine Buruk, "En iyi durumda kimse o oynayacak. Takımın başarısı için en iyileri ortaya çıkaracağız. Yeni gelen oyuncularımız adaptasyon sürecinde. Icardi ve Mata'nın antrenman testlerini yaptık. Önümüzdeki haftadan itibaren yavaş yavaş kadro içine sokmaya çalışacağız. Onların yüzde 100'lerini bulması önemli. Onlardan gelen geri bildirim de hazır olduklarında takıma katılmak istedikleri yönünde. Sakatlık riski de oluşabilir. Şansımız cuma gününden sonra milli maç arası. O arada bir hazırlık maçı oynayabiliriz. Bir hafta maçtan sonra bay geçeceğiz. Önümüzdeki haftalar takımın yüzde 100'ünü bulması için bize kolaylık sağlayacak."  cevabını verdi.