Şampiyonlar Ligi'nde yarın akşam ilk maçına çıkacak olan Galatasaray, evinde Danimarka temsilcisi Kopenhag'ı ağırlayacak. Sarı kırmızılıların hedefi Avrupa'ya 3 puanla merhaba diyebilmek ve adını yeniden dünyaya duyurabilmek. Güçlü takımların bulunduğu eşleşmelerde evinde hata yapmak istemeyen Aslan'da basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Okan Buruk, önemli ifadeler kullandı.

"Bizim için Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak çok önemli bir şey. İyi bir şekilde hazırlandığımızı düşünüyoruz. Aklımızda bir plan var, umarım sahada iyi bir şekilde göstereceğiz. İlk günden beri beni çok iyi karşıladılar. Birkaç tane İspanyolca konuşan arkadaşım var. Her gün birbirimize alışıyoruz. Şu anda burada olduğum için çok mutluyum."

OKAN BURUK'UN AÇIKLAMALARI:

MANCHESTER MAÇI SONRA

"Karşımızda çok iyi bir takım var. Genç, koşan, mücadele eden bir takım. Son 2 senenin şampiyonu kendi liginde. İyi bir takıma karşı oynayacağız. Amacımız her maçta olduğu gibi kazanmak. Ben ve oyuncularım hazırız. Çarşamba Kopenhag ile oynayacağız. Manchester United maçına sona bakarız."

ZAHA MÜJDESİNİ VERDİ

Zaha oynayabilecek duruma geldi, kadroda yer alacak.

HEDEF İLK 2

"Galatasaray'ın hedefi her zaman Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmaktır. İlk düşüncemiz bu. Devamında ne olur bilemem ama şu andaki hedefimiz gruptan çıkmak."

TAKTİKLER MAÇA GÖRE DEĞİŞECEK

"Bazen dörtlü, bazen üçlü, birçok şey düşünülebilir. Bunlara maç maç karar vereceğiz. Elimizdeki oyunculara, rakibe göre bunlara karar vereceğiz."