Okan Buruk canlı yayında açıkladı. Galatasaray'da transfer de son dakika açıklamalar yaptı. Okan Buruk Vedat Muriqi, Angelino, Parades ve İcardi dahil olmak üzere bir çok konuda açıklama yaptı. İşte Okan Buruk transfer açıklamaları.

Tesislerin ışıklarını ben kapadım geldim diyerek çok konuşulan açıklamalar yapan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk canlı yayında açıklamalar yaptı. Haluk Yürekli ve Gökhan Dinç'in yaptığı Spor Gecesi programına konuk olan Okan Buruk Galatasaray'da merak edilen bir çok konuda cevap verdi! İşte Okan Buruk'un o açıklamaları!

Okan Buruk Vedat Muriqi açıklaması!

veda

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, eski öğrencisi olan Vedat Muriqi sorusuna ""Vedat Muriqi ile hiç konuşmadım. İnsan olarak çok seviyorum. Rize'de çalıştım. Hep görüştüğüm bir insan. Bu sene çok iyi bir sezon geçirdi, büyük ihtimal orada devam edecek." açıklaması yaptı.

"ERDEN TİMUR LONDRA'DA"

Okan Buruk Erden Timur sorusuna "Onu ihtimal olarak çok fazla düşünmek istemesek de plan devam ediyor. Oraya birini almak zorundasınız. Bununla ilgili de hazırlığımız var. Beklememiz gerekebilir. Ama belki en azından bir forvet içeriye katarsak, ondan sonraki bölümde hem Icardi'yi hem bir sonrası için karar veririz. Geçen sene lige başladığımızda 3 tane forvet oyuncumuz vardı. Belki yine 3 forvetle başlaycağız. Bu sürece, seçeneklere kalmış bir şey. Bir kere işin üstündeyiz. Erden Bey Londra'da, net bir şekilde çalışıyoruz. Biz burada çalışıyoruz, hazırlık yapıyoruz. Her mevkiylem ilgili hazırlık yapıyoruz."

İcardi 25'inde sahada olabilir!

ica-1

Programın baştan aşağı sorusu olan İcardi sorularına Okan Buruk "25'inde Icardi'yi sahada görme ihtimalimiz var. Ümidimiz o. Kulüp elinden geleni yapıyor. Sonuçta oyuncunun kendisi ve kulübü de var. Galatasaray elinden geleni yaptığını görüyoruz. Bu da inşallah kısa bir zamanda sonuçlanır. Ümidimiz ilk maça yetiştirmek. İlk maç olmaz, ikinci maç olur. Daha sonraki tur olur, bunların hepsi seçeneklerden. Tek başına bizim elimizde olan bir şey değil. Kulüp elinden gelenin fazlasını yapıyor. Mauro ile konuşmadık daha.Icardi'nin ailesi burada mutluydu. Yaşantı olarak, ilgi olarak sıkıntı yok. Belki bu paranın önüne geçebilir ama aradaki farklar ne olacak, Suudi Arabistan gerçeği ile birlikte ne kadar teklif geldi net olarak bilmiyoruz." açıklamasında bulundu.

FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday? FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday?

Aubamayeng açıklaması geldi!

aubey

Aubamayeng ilgili soruya ise Okan hoca "Chelsea'de çok fazla oyuncu var diyorduk, hepsi ayrılmaya başladı. Aubamayeng'la ilgili gelişme olmadı. O tür bir oyuncuyu kadronuzda istersiniz. Biz orada her şeyimizi Icardi üzerine kurduk. Icardi ile birlikte kimi kullanabiliriz, bu bizim için çok önemli. O tip çok önemli. O tür kalitede her oyuncuyu istersiniz. İkisi bir arada oynayabilecek mi, olmazsa tek başına oynayabilecek mi, kanatta oynayabilecek mi, çift forvet oynayabilecek mi, bunlar çok önemli."

Nellson ve Boey gidecek mi?

Okan Buruk Nellson ve Boey ayrılacak haberlerine "Nelsson ve Boey çok iyi bir sezon geçirdiler. Birçok oyuncu çok iyi bir sezon geçirdi. Bizim Şampiyonlar Ligi ön elemesinde başarılı olabilmemiz için bu oyuncularla devam etmemiz gerekiyor. İlk amacımız bu ama gelecek teklifler. Ama ana amacımız bu oyuncularla devam etmek. 25'inde ilk maçıma çıktığımda Sacha Boey ve Nelsson'un sahada olmasını istiyorum." açıklaması yaptı.

Okan Buruk Angelino açıklaması!

angel

Okan Buruk Angelino sol bekte 1. sırada mı sorusuna  "Listemizde 7-8 oyuncu var. Angelino iyi oyunculardan birisi, ofansif olarak çok etkili. Bu oyuncular free değil, kulüpleri var. Birçok alternatif var. Bütçe önemli..."" açıklaması yaptı.

Okan Buruk Parades'i açıkladı!

Okan Buruk Paredes'le ilgili soruya ise "Düşündüğümüz bir çok oyuncu var. Direkt olarak iletişime de geçmedik. En çok odaklandığımız yer Icardi. Onun dışında birçok alternatifimiz var. Maliyetlerini araştırıyoruz. Oyuncular da farklı bekliyor. Paredes bekliyor mu bilmiyorum. Parades olsaydı bekleyebilirdi. Bizim orada 3-4 tane düşündüğümüz oyuncu var. Paredes de bunlardan biri." açıklaması yaptı.