Derbilerde elde ettiği performansla sezona damga vuran teknik adam Okan Buruk, Beşiktaş ile oynanacak derbi maçına da ayrı olarak hazırlanıyor. Hem yardımcıları hem de analiz ekibiyle beraber yoğun mesai içinde olan Okan Buruk, Beşiktaş maçının planını da yavaş yavaş netlik kazandırıyor.

Galatasaray, henüz hiç kazanamadığı Vodafone Park'a Fenerbahçe maçına benzer bir sistemle çıkmayı planlıyor. Siyah beyazlılara karşı deplasmanda topa sahip olma anlamda  zorluk çekeceğini düşünen Okan Buruk planlarını da buna göre yapıyor. Cimbom, Kadıköy'e aynı bir  plan üzerinde duruyor.

Sarı kırmızılılarda defanz dörtlüsü ve Torreira ile bir bağlantı, forvet ve arkasında yer alacak üçlü ile de bir bağlantı olmak üzere iki ayrı hat planı üzerinde duruluyor.  Oliveira'nın sahayı boylamasına genişletecek bu iki hat arasında yer alacak bağlantı görevinin üstlenmesi bekleniyor. Okan Buruk'un en güvendiği oyuncuların başında gelen Sergio Oliveira hem arkası dönük top alabilmesi hem de pas menzilininden dolayı takımı adına derbinin en kilit ismi olarak göze çarpıyor.

 Kerem Aktürkoğlu nü bu sezon saf bir kanattan forvetten ötürü daha çok iç oyuncusu gibi kullanan Buruk, topun kazanılacağı kısımı belirlemek ve rakibin açtığı yerleri kullanmayı hedefliyor.

Defans çizgisini yine kendi kalesinden uzakta tutacak olan Cimbom, topu mümkün oldukça kendi kalesinden uzakta kazanma yönünde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sarı kırmızılılsr, top kendisindeyken rakip kaleye pas olarak değil de daha direkt bir oyunla gitmeyi amaçlıyor. (AKŞAM)