Geçen sezona Fatih Terim ile sezona başlayan ve ligde alınan kötü skorlar sonrasında Terim ile yollar ayrılmış yerine Domenec Torrent gelmişti.

Sezonun genelinde (38 haftada) 14 galibiyet 14 mağlubiyet ve 10 beraberlik yaşayan sarı kırmızılı ekip, sezonu 52 puanla 13. sırada bitirdi. 

Cimbom 38 haftada 51 gol atarken kalesinde 53 gole engel olamadı.

Geçtiğimiz sezon hayal kırıklığına uğrayan Galatasaray bu sezon da hayal kırklığı yaşamak istemiyor.

Sarı kırmızılıarda başkanlık görevine Dursun Özbek seçilmişti. Başkan Dursun Özbel teknik direktörlük görevine Okan Buruk'a emanet etti. Cimbom, Okan Buruk yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Sarı kırmızılılarda tek hedefi şampiyonlu olarak belirledi.Bu kapsamda çalışmalar sürüyor. Sarı kırmızılılarda Başakşehir ile şampiyonluk sevinci yaşayan Okan Buruk'a güven tam. Buruk yönetimde bir yandan transfer çalışmaları devam ederken bir yandan da teknik ekibe de takviyede bulunmak isteniyor.

GÖREVİNDEN AYRILDI

Bu bağlamda Spezia'nın U19 takımında görev yapan ve Okan Buruk'un ekibine dahil olması gündemde olan  Tuğberk Tanrıvermiş görevinden ayrıldı. Ayrılmasının ardından Galatasaray'a geleceği yönde iddialar artmaya başladı.

Tanrıvermiş yapmış olduğı açıklamayla, "Başarılarla dolu geçen bir sezonun ardından Spezia Calcio'ya veda ediyorum" kulübe vedasını sundu. Genç çalıştırıcının yaptığı bu paylaşıma futbol kamuoyu tarafından Galatasaray'a geleceği olarak yorumlandı.

Genç çalıştırıcı daha önce de Galatasaray altyapısında görevde bulundu. Tuğberk Tanrıvermiş, sarı kırmızılılardda çeşitli yaş gruplarında görev yaptıktan sonra, Igor Tudor ve Fatih Terim'in de yardımcılık görevinde bulundu.

TUĞBERK TANRIVERMİŞ KİMDİR?

Tuğberk Tanrıvermiş 3 Ekim 1989 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Tuğberk Tanrıvermiş kariyerini Serie A'da mücadele veren Spezia'nın  U19 kategorisinde Teknik Direktörü olarak dvam ettiriyordu.

Ülkemizde Galatasaray'ın çeşitli yaş grupları dahilinde altyapılarında görev yapan, 2017-18 sezonunda Igor Tudor ve Fatih Terim'in yardımcılık görevini üstlenen Tuğberk Tanrıvermiş, bir dönem de bir dğer İtalyan ekbi Rome'nın U15 takımınında görev de bulunmuştu..