Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da devam eden Galatasaray'da kampın yıldız oyuncusu Emre Akbaba olduğu belirtildi. Antrenmandaki istekli tavrı ve hazırlık maçlarındaki görüntüsü ile teknik direktör Okan Buruk'tan tam not alan milli futbolcu Emre Akbaba, yeni sezona hazır olduğunun mesajını verdi.

Alanyaspor'da kendini tekrardan kanıtlayan Emre Akbaba'nın 2022-23 sezonunda Galatasaray'ın önemli silahlarından biri olması beklendiği ifade ediliyor.. Diğer taraftan teknik adam Okan Buruk'un Emre Akbaba raporu futbolcunun kaderini değiştireceği aktarıldı.

Tecrübeli teknik adam Okan Buruk'un takımda formundan en çok memnun olduğu oyuncuların başında gelen Emre Akbaba geldiği kaydedildi. Avusturya kampı esnasında futbolcu ile ilgili kapsamlı raporlar hazırlayan Okan Buruk, Emre Akbaba'nın kesin olarak  kadroda tutulması ve milli yıldız yeni kontrat yapılması yönündeki raporunu yönetime sunduğu belirtiliyor.

Okan Buruk'un Emre Akbaba isteğinin ardından harekete geçen Galatasaray yönetiminin, deneyimli futbolcu ile yeni sözleşme görüşmelerine  zaman kaybetmeden başladığı bildirildi. Sarı kırmızlı ekip ile sözleşmesinin son senesinde olan milli oyuncu, Galatasaray'da kalmaya razı olduğu ifade edildi.

Galatasaray ile Emre Akbaba arasındaki yeni kontrat görüşmelerinin kısa zaman içerisinde sonuçlanması beklendiği kaydediliyor. Geçirmiş olduğu sakatlıklardan ötürü Sarı kırmızılılara bir türlü beklenen katkıyı sağlayamayan milli yldız Emre Akbaba, yeni sezonla beraber bu algıyı kıracağından bir hayli emin.

Sarı kırmızılı forma altında toplam 73 karşılaşmada şans bulan Emre Akbaba 14 gol atarken 8'de gol pası verdi.. 29 yaşındaki milli oyuncunun transfermarkt verilerine güncel piyasa değeri 4 milyon euro. (AKŞAM)