Galatasaray’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Okan Buruk, transfer çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Futbolcular ile yakın ilişkiler kurduğuna dikkat çeken Okan Buruk, öncelikli olarak orta saha transferlerinin tamamlanmasını istediğini açıkladı. 

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Okan Buruk sezon öncesi çalışmalara başladı. 7 Temmuz’da kampa girecek olan sarı kırmızılı ekip, transfer çalışmalarıyla da gündemin ilk sırasında yer alıyor. Şampiyonluk hedefi ile yola çıktıklarını ifade eden Okan Buruk, takım içerisindeki durumu ve transfer dönemini değerlendirdi. Galatasaray teknik direktörlüğünün her zaman hayali olduğunu ifade eden Okan Buruk, ‘’Çocukluğumdan itibaren Galatasarayım. Benim yuvam Floryaydı. Burada olmak, takımın başında yer almak adeta rüya gibi geliyor. Taraftarlarımızın ve yönetimimizin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz’’ diye konuştu. Şu anda 2 yedek kaleci de dahil olmak üzere 16 kişiden oluşan futbol takımı ile antrenmanlara devam eden tecrübeli hoca, 7 Temmuz’dan itibaren kampa gireceklerini de açıkladı. 

0uQBT_1622708004_3811

Okan Buruk yeni transferlerden memnun…

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un yürüttüğü transfer sürecinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında çalışmalarını yürüten Galatasaray yönetimi, Okan Buruk’un transfer edilmesini istediği oyuncular ile görüşüyor. Galatasaray’da şu ana kadar transferi tamamlanan iki oyuncu oldu. Konyaspor’dan Abdülkerim Bardakçı transferi gündeme bomba gibi düştü. Beşiktaş, Trabzonspor ve Başakşehir’in de transfer etmek istediği oyuncunun tercihi Galatasaray olmuştu. 28 yaşındaki stoperin Okan Buruk ile çok iyi anlaştığı öğrenildi. Abdülkerim Bardakçı’nın formda olduğuna dikkat çeken teknik adam, Marcao’nun transfer edilmesi halinde açığı kapatacağına inandığını belirtti. Kazımcan Karataş’ın da çok yetenekli olduğunu belirten Okan Buruk, kısa süre içerisinde takıma uyum sağlamasını beklediğini açıkladı. 

Galatasaray’ın hedefi orta saha ve forvet arkası transferi…

Galatasaray’ın transfer politikasının temelinde takımdaki eksik parçaların tamamlanması yer alıyor. Sarı kırmızılı ekip transferdeki önceliği orta saha mevkisine verdi. İtalya’daki futbolcuları yakından takip eden Okan Buruk’un forvet arkası içinde yönetime sunduğu alternatif isimler bulunuyor. Öte yandan Diagne’nin de çalışmalara katıldığı görüldü. Okan Buruk, Diagne’nin henüz gerçek formuna ulaşamadığını ama azimle çalıştığını ifade etti.