Son günlerde Galatasaray'ın genç yıldızı Yusuf Demir için kiralık gideceği iddiaları yer alıyordu. Okan Buruk'tan iddialara son nokta...

Sezon başında Okan Buruk'un da raporu ile ve 6 milyon euro bonservis karşığında transfer edilen Yusuf Demir için devre arası kiralık olarak gideceği öne sürülmüştü.

19 yaşındaki futbolcu hem sakatlıklar hem de yabancı sınırından doalyı bir türlü istediği kadar forma şansı bulamamıştı. Medyada bulunan ayrılık haberlerine ise nokta koyuldu. Teknik patron Okan Buruk'un ayrılmasına sıcak bakmadığı ve "Bize sezon içinde yardımı dokunacak. Hem kupa hem de ligdeki şampiyonluk yürüyüşünde onun yeteneğinden faydalanacağız" ifadesini kullandığı ifade edildi. Ayrıca Yusuf Demir'in menajeri de konu hakkında açıklamada bulunuarak ayrılık haberlerine açıklık getirdi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Galatasaray Ritmini Buldu | Kadro Derinliği Galatasaray Ritmini Buldu | Kadro Derinliği

"Yusuf için kiralık transfer haberleri kesinlikle doğru değil. Çok fazla saçmalık yazıldı. Galatasaray, iki aylık bir proje değil. Futbolu bilen herkes, Belçikalı Dries Mertens ve İspanyol Juan Mata gibi oyuncuları geçmenin kolay olmadığını bilir. Her halükarda, Yusuf Demir iyi bir ruh hali içinde ve kendini göstermeye istekli."