Süper Lig'de 9. haftayı BAY geçecek olan Galatasaray'da tenkik direktör Okan Buruk hedeflerinin şampiyonluk olduğunu dile getirdi.

İŞTE OKAN BURUK'UN AÇIKLAMASI

Bu sene Galatasaray taraftarı büyük heyecan yaşıyor. Bunu yaşatan bir takım var. Dışarıdan gördüğümüz mutlu, heyecanlı ve takımını destekleyen bir taraftar var. Tek hedefimiz var, şampiyon olmak. 

Eleştiri olacak. Türkiye'nin en büyük kulübünde oynuyorsunuz. Beklenti yüksek. Sonuç, giren çıkan eleştirilecek. İyi niyet olduğu sürece bunu kabul etmek zorundayız. Futbolun doğrusu yok. Herkesin fikri başka. En kolay yorumlanan spor. Yedek külübesine kimi koysak, buradan maç seyretmek ne kadar zor derler. Herkesin herkesten bir şeyler alabileceğini düşnüyorum. Eleştiri olacak ama yolumuz düzgün. İyi oynuyoruz. Bu kadar geniş bir kadro kuruyorsanız, tabii ki, giren-çıkan, Türk kuralı üzerinden de eleştiri alabiliyoruz. Hepsine saygı duyuyorum ama ligin ilk dört sırasına baktığımızda lig lideri de 11 gol atmış. üçüncü sıradaki Konyaspor da düşük gol atmış. Çok yüksek gol sayılarına ulaşmadık.