Galatasaray'da Teknik Direktör Okan Buruk ve Fredrik Midtsjö, Molde maçı öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Okan Buruk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"Şampiyon olmak ne kadar önemli ve değerliyse, Şampiyonlar Ligi'nde olmak da o kadar değerli. 

Birinci maç öncesi rakibimizle ilgili söylediğimiz, kendi sahasında etkili bir takım, sahasını iyi tanıyan, teknik heyetiyle birlikte uzun süredir bir arada bir takım. İlk maçta bunu gördük. İlk maçla ilgili kendi adımıza olumsuz şeyler vardı. Şimdi rakibimizi daha iyi tanıyoruz. Kendi sahamızda oynayacağız. Taraftarımızın bize desteği devam edecektir. Bu destekle birlikte Şampiyonlar Ligi'ne girmek istiyoruz. Büyük bir hedef, büyük bir umut. Geçen sezon hedefimiz şampiyonluktu, şimdi Şampiyonlar Ligi. Şampiyonlar Ligi'nde olmak değerli. İlk maçın skoruna bakmadan bu maçı kazanıp turu geçmek istiyoruz. Ülke puanı, Galatasaray, oyuncularım, benim için çok önemli. Maksimumu verip maç sonunda Şampiyonlar Ligi'ne girişi kutlarız."

ZAHA'NIN DURUMU

Zaha ile ilgili milli takım arasını hedef seçtik. Mümkün olursa hazırlık maçı da yapacağız. Hazırlık maçında Zaha'yı kullanacağız ve devamında takım içinde olacak.

TRANSFERLER TAKIMA NE ZAMAN OTURACAK?

"Bu sene kolay başlamadı. Oyuncular kısa bir tatil yaptı. Şampiyonlar Ligi ön elemeleri stresli bir başlangıçtı. Kadro olarka oyuncularımız yeni yeni geldi. Yüzde yüzle başlamadığımız bir organizasyon oldu. Milli takım arası bizim için asıl hedef. Sonrasında daha net bir kadromuz olacak. Zaha ve Ziyech gibi iki önemli oyuncumuzu kullanamıyoruz. Ama ligde iki maçta da gol yemedik. Dış sahada yaptığımzı hataları da gördük. Özellikle iç sahada yarın da aynı şekidel hem hücum oynayacağız hem iyi bir atak oynayacağız" 

TFF'YE TEŞEKKÜR

"Burada herkes play-off oynuyor. Bunu ayırt edemeyenler oluyor. Molde de bu haftasonu maç oynamadı. Dört takımın gruplara kalma maçına çıkıyor. Federeasyonun verdiği karar çok yerindeydi diye düşünüyorum. 6 günde üçüncü maça çıkmak çok zor olacaktı."

"Ana amaç Şampiyonlar Ligi'ne girmek. Ondan sonra tabiki gruptan çıkmak ve devam etmek. Gerisi ne olur nereye gidersiniz hangi kupada devam edersiniz o sonraki hedef." 

"EN İYİSİNİ ALMAK İSTİYORUZ"

"Yunus uzun süre gitmek istediğiniz belirtti bir süre sonra mecburen izin verdik. Takımımıza takviyeler yapmayı düşünüyoruz. Şampiyolar Ligi'ne girersen bunu kullanmaya çalışacağız bu bir avantaj bizim için. En iyisni almak sitiyoruz ve bu anlamda zorlanıyorsunuz. Tabi alamama riski de var burada. Şampiyolar Ligi'ne girersek önemli katkı sağlayacak oyuncular istiyoruz. " 

"Icardi bizim için çok önemliydi. En istediğimiz oyuncuydu. Hem bizim için taraftarımız için futboluyla karakteriyle sevilen bir oyuncu. Milli maç rasında dinlenmesi için bir süre olacak onunda. Yine yarın kendi sahamızda önemli bir katkı verecek."