Süper Lig'in ilk haftasında Kayserispor ile berabere kalan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanşında Olimpija Ljubljana'yı konuk edecek. Karşılaşma öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Okan Buruk, "Rakibimize saygı duyuyoruz. Kazanmak ve turu geçmek için maça çıkacağız. Ülke puanı için de kazanmak çok önemli. Hem bizim, hem de diğer Türk takımlarının kazanmasını diliyorum." dedi. 

Okan Buruk'tan Zaniolo sözleri

Teknik Direktör Buruk, transfer üzerine, "Zaniolo, bizimle çalışmalara başlamadı. Kondisyoner eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Nicolo da teklif gelen oyuncularımızdan birisi. Bunu değerlendirecek olan yönetimimiz. Ben, kendi işime odaklanmış durumdayım." diye konuştu. 

Lucas Torreira'da son durum

Torreira'nın oynayıp oynamayacağı ile ilgili de konuşan Buruk, "Lucas Torreira antrenmanlara devam ediyor. Oynayabilecek durumda. Çok uzun bir sezonumuz var, hiçbir oyuncumuzu erken sahaya sürüp ona zarar verecek biri değilim. Rotasyon diye adlandırmak istemiyorum çünkü çok uzun bir maraton oynayacağız. Burada bütün oyuncularım oynayacak. Hepsi çok önemli, çok değerli. Hepsi oynadığı zaman en maksimumunu veriyor." açıklamasında bulundu. 

Buruk, "Galatasaray olarak bizim geçen sene başarılı olmamızın sebebi bütün oyuncuların inanması ve yüzde 100'ünü vermesi. Aynı şeyi tekrar yakalayacağız. Bu benim için de geçerli. Şampiyon olduk diye bir şey bitmedi. Kazandığınız zaman 'kolej havası var' derler. Kaybettiğinizde 'gruplaşma var' derler. İşin gerçeği, biz kadromuzu koruduk. Yeni gelenler de dışarıda kalacak oyuncular da değil. Yakın arkadaşlık bağları olabiliyor ama genel atmosfere herkes uyuyor. Maç kazandıkça bu birliktelik de artıyor." dedi. 

Yeni transfer Siraçhan Nas ile ilgili konuşan Okan Buruk, “Onunla ilgili karar vereceğiz. Dün ilk defa bizimle antrenmana çıktı. Tabii ki Galatasaray’ın geleceği için Türk oyuncular, yetenekli Türk oyuncular ve alt yapımızdaki oyuncularımızla ilgili kulübümüzün yatırımı var. Bu oyuncularla ilgili kararımızı önümüzdeki hafta kararımızı vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Tete konusu

Okan Buruk, "Tete konusu benim alanım değil, kulüp avukatlarımızın alanı. Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. FIFA her zaman oyuncunun oynamasından yana karar verir. Oynamasıyla ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Bütün işlemleri bittikten sonra diğer oyuncular gibi kadroda yarışacak." sözlerini sarfetti.