Beşiktaş ve Trabzonspor’da da oynayan, Afyonspor kaptanı Olcay Şahan, Maçkolik'in sorularına cevap verdi.

İLK İSTEYEN GALATASARAY'DI

"İlk beni isteyen Galatasaray ’dı. Kulüpler ile anlaşma da sağlanmıştı. Galatasaray ile anlaşma durumum vardı. Biraz bekletildim. İki futbolcu vardı. Hamit abiyle Ambrabatı istemişler, ikisi de olmazsa Olcay’ı alalım demişler. Galatasaray'da olumlu şeyler olacakken, Beşiktaş devreye girdi. Ailem ve kendim Beşiktaşlı. Hiç düşünmeden Beşiktaş'ı seçtim. 5 yıl boyunca da herkese bunu hissettirdim. "Beşiktaşlı Olcay" olarak herkes beni biliyor ve seviyor. İyi ki de böyle oldu" 

SABIRLI OLUNMASI LAZIM

"Kuntz ile 1 yıl birlikte çalıştım, çok saygı duyuyorum. Beşiktaş'a transferimde de çok destek olmuştu. Türkiye onun ikinci ülkesi gibi. Beşiktaş’a transferimde de eşiyle konuştuğu diyaloğu anlatırdı. Milli takım için doğru bir tercih. 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Sabırlı olunması lazım. Tek isteğim istikrarı sağlayabilmek. İngiltere’de takımlar hocasıyla küme düşüyor, aynı hocayla çıkmaya çalışıyor. Bizim en büyük eksiğimiz bu. İsterim ki bir takım şampiyon olduğunda diğer takımlar da aynı hocalarla devam etsin."

KLOPP'A BENZETTİĞİM HOCA FATİH TERİM'DİR

"Dünyadan bir teknik direktör seçsem bu Klopp olurdu. Onun sahadaki duruşu, motivasyonu mükemmel. Sahadaki pozitif enerjisi, motive edişi... O tarz hocaları seviyorum. Türkiye’de Klopp’a tarzını benzettiğim hoca ise motivasyon konusunda Fatih Terim’dir"