Fenerbahçe'nin altyapısından yetişmiş ve geleceğin yıldızı olarak nitelendirilen genç futbolcu Ömer Faruk Beyaz şuan ki takımında yetersiz görüldü.

Fenerbahçe altyapısında forma giydiği dönemde sarı lacivertli taraftarlar tarafından hem sevilmiş hem de takdirleri kazanmıştı. Fenerbahçe'nin Ömer Faruk Beyaz'tan beklentisi büyüktü fakat beklenen olmadı.

2021 yılında Fenerbahçe ile olan  sözleşmesi bittikten sonra yeni kontrata imza atmayan Ömer Faruk Beyaz, Almanya'nın yolunu tutmuştu. Kendini ispatamak istyen Ömer Faruk Beyaz, bedelsiz  olarak Alman ekibi Stuttgart'a transfer oldu. Ancak Bundesliga ekibinde umduğunu bulamadı.  Alman temsilcisi ile Bundesliga'da yalmzca 4 maçta süre alan Ömer Faruk, toplamda 68 dakika sahada kalabildi.

Sergilediği performans ile hayal kırıklığı uğrayan ÖmerFaruk Beyaz, geçtiğimiz Temmuz ayında takımdan kiralık olarak gönderildi. 

Stuttgart, Ömer Faruk Beyaz'ı bu sezon Bundesliga  ekiplerinden  FC Magdeburg takımına kilraık olarak geldi. Burada kendini göstermek isteyen Ömer Faruk bir kez daha şoka uğradı ve burada da genç oyuncu istediğini bulamadı. 

 Ömer Faruk Beyaz, 2. lig takımı Magdeburg'ta 8 dakika sahada kalırken genç oyuncu, Alman ekibi tarafından yetersiz görülüp, rezerv ligine gönderdildiği ifade edildi.  (AJANSSPOR)