Ömer Faruk Beyaz 2021'de Fenerbahçe'nin yeni sözleşme girişimlerine rağmen ayrılma kararında bulunmuş ve Suttgart'a transfer olmuştu.

Stuttgart'da umduğunu bulamayan Ömer Faruk Beyaz önce Madgeburg'a ardından 2023-24 sezonu başında 1 sezonluğuna Hatayspor'a kiralık gelmişti.

Milli aranın ardından Lig'de Fenerbahçe deplasmanına çıkacak olan Hatayspor'da Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe'den ayrılık sürecine ilişkin konuştu. 

"COMOLLI BENİ A TAKIM'DA İSTEMEDİ"

"Daha önceden konuşabilirdim ancak futbolda sahada güçlü olursanız konuşabilirsiniz. Biraz bunu bekledim. Bir hayalle gidiyorsunuz. O hayali isterseniz dünyanın en büyük kulübü gelsin, ki gelmişti, değiştiremez. 15 yaşında profesyonel sözleşme imzaladım. O zaman bana Avrupa'dan menajer aracılığıyla teklifler geliyordu. Çok ciddi bir teklif oldu. Almanya'nın büyük kulüplerinden biriydi. Bu süreçte ailemin bile düşüncesi, 'Fenerbahçeliyiz ama eğitimi açısından iyi olur' oldu. Ben orada o hayalle devam ediyordum. O sahaya çıkmayı bekliyordum. Yeni yönetim geldiğinde, Damien Comolli göreve getirildi. Başkan Ali Koç'a saygım ve sevgim sonsuz. Eski yönetimde A Takım'da olacağıma dair konuşmalar vardı ancak gelen sportif direktör bunu istemedi. Kendisiyle bir görüşmeye gittik. Bana olan yaklaşımından ağlayacak duruma gelmiştim. Fenerbahçe'nin farklılaşmaya başladığını düşünmüştüm." 

"SÜREKLİ ALTYAPIDAN GELEN OYUNCU MUAMELESİ GÖRÜYORDUM"

"Sezon bittiğinde sözleşmemizin bitmesine 1 sene kalmıştı. Emre Belözoğlu'ndan kaptanlık bandını almıştım. Erol Bulut hocamız gelmişti. Ancak sürekli altyapıdan gelen oyuncu muamelesi görüyordum. Hazırlık maçlarında 5 dakika, 10 dakika sonradan girebiliyordum. Bu yönetilebilecek bir süreçti. Kupa maçlarında 45. dakikada oyundan çıkacağım korkusu yaşıyordum. Umutlarım tükenmeye başlamıştı. Gitmem gerektiğini düşündüm. Yeni bir tecrübe, yeni bir hayat yaşamak istedim. Orada çok boğulmuştum."