Geçtiğimiz senenin Süper Lig şampiyonu Beşiktaş ile Ziraat Türkiye Kupası'nda  final oynayan Antalyaspor arasında 5 Ocak çarşamba günü Katar'ın başkenti Doha'da oynanacak Turkcell Süper Kıpa finali öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Beşiktaş Teknik Sorumlusu Önder Karaveli, kupayı kazannmak istediklerini ifade ederek, "Öncelikli olarak hocamızın nezdinde Antalyasporlu hocalara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hocamıza da kulüplerimizle ilgili söylediği şeyler için teşekkür ediyorum. Biz, Beşiktaş olarak hem şampiyon hem de kupa şampiyonu olarak buradayız. Elimizdeki bütün oyuncularımızla bütün gücümüzle Beşiktaş müzesine bir kupa katmak için mücadelemizi vereceğiz. Oyun ile ilgili neler yapılması gerekiyorsa sahip olduğumuz oyuncularla bunu ortaya koyacağız. Bu kupanın ilk kazananıyız. Yarın da maç bittiğinde Beşiktaş'ı seven herkese bu kupayı hediye etmek istiyoruz" dedi.

Önder Karaevli takımda Covid vakaları ile ilgili şöyle konuştu;

"En son haber Topal ile ilgili durumdu. Semptom gösterdi ve durum yükselince onu takımdan ayırdık. Oyuncularımızı İstanbul'da bırakma sebebimiz, hem onları takip etmek hem de geride kalan oyuncularımızı korumaktı. Dünya'da çok yükselmeye başladı, Türkiye'de de hızlıca yükseliyor. Biz de nasibimizi aldık. Biraz daha dikkatli olunabilirdi. Sadece sağlıkla ilgili konularında endişe duyarız. Yarın ile ilgili bir endişe yaratmıyor. Oyuncularda da yaratmayacaktır. Oyunu en iyi şekilde oynamaya çalışacağız. U-19 takımımızdan oyuncuları, kadroya kattık. Yarın sahada olma ihtimalleri de giderek artıyor. Bu tip krizlerden büyük fırsatlar doğabilir. Bu şansı doğru değerlendireceklerini düşünüyorum. Onlar hak ettikleri için buradalar."

Önder Karaveli, yöneticilerin teknik adam konusunda vereceği kararı düşünmediğini ve kulübün içerisinde kalmayı sürdüreceği için mutlu olduğunu dile getirerek, "Beşiktaş Kulübü ile sözleşmem var ve her maç bittiğinde ben kulübün içerisinde kalacağım için bunu düşünmedim. Hangi pozisyonda kalacağımı ile ilgili ise bunu önemsemediğimi defaatle söyledim. Beşiktaş Kulübünün değerli bir parçası olarak, ülke futbolu için çaba sarf eden birisi olarak bu konuyu düşünmedim ve bu durumdan çok rahatım" diye konuştu.

Diğer taraftan Önder Karaveli, Süper Kupa finalinin Doha'da gerçekleştirimesi ile ilgili olarak ise, "Dünya Kupası'nın oynanacağı bir şehide olmak bizler, oyuncular ve kulüpler için farklı bir tecrübe. Bunun güzel taraflarını yaşamaya ve yaşatmaya çalışacağız" şeklinde cümlelerini sonuçlandırdı.

KAYNAK: FOTOMAÇ