Adana Demirspor, Olympiakos forması giyen Henry Onyekuru'yu satın alma opsiyonuyla 1 yıllık kiralık olarak kadrosuna kattı. Son olarak 2021'de Galatasaray forması giyen Nijeryalı futbolcu, 1 yıllık aranın ardından Süper Lig'e geri döndü.

"MEMNUN KALIRSAK 3 YILLIĞINA BONSERVİSİNİ ALACAĞIZ"

İmza sonrası açıklama yapan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, "Daha önce bana teklif etmişlerdi ama maliyetinden dolayı düşünmemiştim. Yoğun bir diplomasiyle anlaşmaya vardık. 1 yıllığına kiraladık. Satın alma opsiyonu da var. Yunus'tan ağzımız yanmıştı çünkü. Memnun kalırsak, 3 yıllığına bonservisini alacağız." dedi.

Başkan Murat Sancak satın alma opsiyonu ile ilgili de, "30 Haziran'a kadar satın alma opsiyonumuz bulunuyor. Avrupa kupalarına katılırsak mecburi satın alma opsiyonu da var ancak oraya kalmayabilir. Öncesinde de alabiliriz. Bugün bir kaleci aldık. Onyekuru'yla birlikte transeri bitirdik diyebiliriz ancak fırsat olursa yeni transferlerimiz de olabilir." açıklamalarında bulundu.

Başkan Sancak, geleçek transferler için de açıklamalarda bulundu;

"İyi kadro kurduk. Sol kanat eksiğimiz vardı, onun tamamladık. Trabzon'da Salih'i aldık, Fenerbahçe'den büyük ihtimalle Arda Okan'ı alacağız, Galatasaray'dan Ali Yavuz var. Bunları güzel bir şekilde harmanlayıp, önümüzdeki seneye daha güçlü bir şekle getireceğiz."

"TARAFTARLAR TÜM KUPALARI KAZANMAK İÇİN HAZIR OLSUNLAR"

Onyekuru imza töreni sonrasında, "Böyle bir kulübe geldiğim için mutluyum. Bazı eski takım arkadaşlarımla konuştuğumda buranın, birkaç yıl içinde Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olacağını söylediler. Mümkün olduğunca gol ve asistlerimle katkı sağlayacağım. Burada yüzde yüzümü vereceğim ve sonrasında taraftarlar tüm kupaları kazanmak için hazır olsunlar." dedi.