Hollanda Eredivisie'nin 26. hafta maçında milli futbolcu Orkun Kökçü'nün formasını giydiği Feyenoord,  deplasmanda Ajax ile karşı karşıya geldi.

 Feyenoord deplasmanda Ajax'ı 3-2 mağlup etti.

Bu sonuçla Feyenoord 61 puanla zirvede olurken, ikinci Ajax ile arasındaki puan farkını altıya çıkardı.

ORKUN VE TADIC ARASINDA GERGİNLİK

Karşılama öncesi Ajax kaptanı Dusan Tadic ile Feyenoord kaptanı Orkun Kökçü, hakem tarafından yapılan para atışında bir araya geldi.

Atıştan sonra hakemlerle tokalaşan Orkun, Tadic'i görmezden gelerek onunla tokalaşmadı.

Canlı yayınlanan bu kareler, Hollanda medyasınında gözünden kaçmadı.

DEPREMZEDELER İÇİN HAZIRLANAN PAZUBANDI TAKMAMIŞTI

Ülkemizde Kahramanmaraş merkezli olan ve yanında 10 ili daha etkisi altına aaln depremlerde binlerce insan vefat ederken, çok sayıda  insan da evinden olmuştu.

Türkiye bütün imkanları ile depremzedeler için seferber olurken, bütün kesimlerden destekler gldi. Spor camiası da bu depremi es geçmedi.

Galatasaray'ın ve Hollanda futbolunun efsanelerinden olan Wesley Sneijder ve Türk arkadaşı Tarık Divarcı, Hollanda Futbol Federasyonu ile görüşme gerçekleştirerek, Türkiye'deki depremzedelere yardım konusunda farkındalık yaratmak adına özel tasarlanmış bir pazubend düşüncesini iletti.

Hollanda Futbol Federasyonu'nun onayuı ile başta Türk yıldızlar Orkun Kökçü ve Burak Yılmaz olmak üzere Eredivisie'deki bütün takım kaptanları bu pazubendi takarak karşlıaşmalara çıkarken yanızca Ajax'ın kaptanı Dusan Tadic bu pazubandı takmadı.

Konuya dair açıklamada bulunan Sneijder canlı yayında şunlara dile getirdi; "İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie'deki tüm kaptanların giydiği pazubandını getirdim.

Bir kulübün kaptanı (Ajax kaptanı Dusan Tadic) dışında herkes Suriye ve Türkiye'deki depremzedelere destek için o bandı taktı. DHSC'de kulüpten arkadaşım Tarık Divarcı'nın başlattığı çok güzel bir girişim. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım." [Fanatik)