''Bence TFF ve Tahkim Kurulu değişir''

Spor Toto Süper Lig ekiplerinin Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı kararlara tepkisi büyüyor.

''Bence TFF ve Tahkim Kurulu değişir''

Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde Yayın Talimatı'nda yaptığı değişikliklerle kulüplerin yayıncı kuruluşu protesto etmesini yasakladı. Ardından Süper Lig'de 2021-2022 sezonunda uygulanan 8+6 şeklindeki yeni yabancı oyuncu kuralı tartışma konusu oldu.

TFF'nin aldığı söz konusu karar gereği, 2021-2022 sezonunda Spor Toto Süper Lig kulüpleri kadrolarında en fazla 14 yabancı oyuncu bulundurabilecek. Takımlar, sahada ise aynı anda en fazla 8 yabancı futbolcuya yer verebilecek.

Böylece takımların sahada en az 3 Türk futbolcu bulundurma zorunluluğu bulunuyor. Sahada aynı anda 8 yabancı futbolcuya görev veren teknik adamların, değişiklik sırasında oyuna yabancı futbolcu alacaksa bir başka yabancı futbolcuyu oyundan çıkarması gerekiyor.

2022-2023 sezonunda en fazla 12, 2023-2024'te ise en fazla 10 yabancı futbolcuyu kadrosuna katabilecek kulüpler, 2022-2023 sezonunda en fazla 7, 2023-2024'te ise en fazla 6 yabancı futbolcuyu aynı anda sahaya sürülebilecek.

Levent Ümit Erol'un sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştığı özel haberine göre; TFF ve Tahkim Kurulu'nun değişebileceği öğrenildi.

Erol paylaşımında şu ifadeleri kullandı; ''Kulüplerin çoğu kararlı... Bu TFF değişir yakında. Demedi denmesin. O koltukta çok duramazlar. Bu konuda starta basıldı. TFF ve TAHKİM değişir. Ben ,böyle düşünüyorum.''

SPORUN DİBİ ÖZEL HABER | LEVENT ÜMİT EROL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER