Max Kruse Hakkında Önemli Detaylar! Levent Ümit Erol Yazdı...

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe forması giyen Alman futbolcu Max Kruse geçtiğimiz günlerde sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

Max Kruse Hakkında Önemli Detaylar! Levent Ümit Erol Yazdı...

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe ile geçtiğimiz günlerde sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden 32 yaşındaki Alman futbolcu Max Kruse, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Şubat 2020'den beri maaşını alamadığı gerekçesi ile sözleşmesini feshettiğini açıklamıştı.

Kruse'nin sözleşmesini feshetmesinin ardından Sarı Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı; ''Futbol A Takımımızın oyuncularından Max Kruse, Kulübümüzle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini bildirmiştir.

 Kulübümüzün futbolcuya pandemi süreci öncesine ait hiçbir borcu bulunmamaktadır. Pandemi sürecine denk gelen ödemeler konusunda ise kendisi ile FIFA ve TFF sirkülerleri ışığında yapılan görüşmeleri cevapsız bırakmıştır.
 
Bu bağlamda gerçekleştirmiş olduğu fesih, nezdimizde haksız ve mesnetsizdir.
 
Konu spor yargısına taşınacak olup, Kulübümüz menfaatleri için her türlü girişimde bulunulacaktır.

 
Camiamız ve kamuoyunun bilgisine sunarız.''

Fenerbahçe'de deprem etkisi yaratan sözleşme fesih konusuyla ilgili Levent Ümit Erol sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar da önemli detaylara değindi.

İşte o detaylar;

''Max Kruse, davasına dikkat! Hafife almamak gerekir...''

''Fenerbahçe'yi bu konuda aylar önce uyarmıştım ...Hatta karakterini gösterip ispatlayıp göstermiştim büyüklerimize ...O günlerde uyardığım zaman sosyal medyada herkes ona ''Maradona'' muamelesi yapmaktaydı...Güvenilmemesi gereken bir oyuncuya güvenildi ve sonuç ortada ..Sıkıntı var...''

''Keza Almanya'daki hukukçuları çok sağlam bir ekip. Bizim hukukçularımızın da çok dikkatli olup çok daha sağlam olması gerekmektedir... Keza Avrupa'da bizim ülke takımlarına bakış ortadayken...Aman dikkat diyorum umarım zarar gelmez ki gelme ihtimali göz ardı edilmemelidir...''

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER