Sporun Dibi Genç Yetenek Serisi #20 Iñaki Williams

Editörlerimizden Çağatay Arı'nın düzenlediği ''Sporun Dibi Genç Yetnek Serisi'' devam ediyor! Merceğimizde bugün 22 yaşındaki Inaki Williams olacak!

Sporun Dibi Genç Yetenek Serisi #20 Iñaki Williams

 Sporun Dibi Genç Yetenek Serimizde bir önceki yazımızda yeni Tevez, Ezeqiuel Ponce'dan bahsetmiştik. Bu hafta ise merceğimiz Athletic Bilbao Kulübünün genç yeteneklerinden Inaki Williams üzerinde... 

Profesyonel futbol kariyerine Atletic Bilbao'da başlayan 22 yaşındaki oyuncu, Sağ kanat ve Forvet'te görev yapmakta. Her iki ayağını da kullanabilen İspanyol Williams, dribbling ve yaptığı akıl dolu yan toplarıyla öne çıkan bir oyuncu.

İkinci uyruğu Gana olan bu oyuncu, atletik fiziğini de çok iyi kullanarak kanat oyununda zorlanmıyor. Topla birlikte adeta bir ''torpido mermisine'' dönüşen oyuncu ikili mücadelelerde yıkılmadan savunmayı yarmayı başararak arkadaşları için gol fırsatları yaratabiliyor.

Oldukça bitirici olan Williams, topla ceza alanı içerisinde buluştuğu zaman kalecileri oldukça terletebilen bir isim. 

Atletic Bilbao'nun İspanyol oyuncu yetiştirme/oynatma politikasından dolayı bu oyuncuyu kulübünden koparmak zor olsada, imkansız değil. Şimdiden Manchester City gibi büyük kulüpler bu oyuncu için Bilbao'nun kapısını aşındırmaya başladı...

Inaki Williams Kimdir?


Anavatandaki isim: Iñaki Williams Arthuer
Doğum tarihi: 15 Haz 1994
Doğduğu il: Bilbao  Ispanya
yaş: 22
Boyu: 1,86 m
Uyruğu: Ispanya  Ispanya 
Ghana  Ghana
Mevki: Forvet - Sağ Kanat
Ayak: sağ ayak
Güncel Kulüp: Athletic Bilbao

Özel Seri - Sporundibi.com - Çağatay Arı

İnaki Williams için hazırlanmış videoya buradan ulaşabilirsiniz ;


Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER