Galatasaray Futbol A Takımı’nın ana sponsoru Sıxt rent a car firması ile Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk ön anlaşması yapıldı. Peki, Sıxt rent a car firmasının Türkiye’deki temsilcisi Özgür Cem Hancan kimdir? Özgür Cem Hancan kaç yaşındadır? İşte detaylar…

Hakan Çalhanoğlu Emre Mor iddialarına yanıt verdi! Hakan Çalhanoğlu Emre Mor iddialarına yanıt verdi!

Galatasaray Spor Kulübü tarafından ‘’Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması’’nın imzalandığı açıklandı. Süper Lig 2020/21 sezonundan itibaren Galatasaray’ın ana sponsoru olarak tanınan Sıxt rent a car firması ile sponsorluk anlaşmasının yenilendiği duyuruldu. Bir süredir spor kamuoyunda Galatasaray ve Sıxt renk a var firması arasındaki sponsorluk anlaşmasından sarı kırmızılı ekibin 100 milyon Euro gelir elde edeceği konuşuluyordu. 5 yıllık geçerli olması beklenen sponsorluk anlaşmasıyla ilgili spor medyası her gün yeni bir haberi gündeme taşıdı. Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi açıklamasında ise Sıxt rent a car firmasıyla yapılan ön anlaşma duyurusuna yer verilirken; anlaşmanın detaylarıyla ilgili bilgilerin Temmuz ayında düzenlenecek lansmanda duyurulacağı belirtildi.

birlikte_buyumenin_formulu_borlease_h4048

Spor Kamuoyuna Bomba Gibi Düştü

Galatasaray ile tarihi sponsorluk anlaşmasına imza atan Sıxt rent a car firması ile gündemin ilk sırasına yerleşti. 1912 yılında Almanya’da kurulan firmanın yönetim kurulu başkanı ise Galatasaray camiasında tanınan bir isim oldu. Galatasaray kongre üyesi ve aynı zamanda Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya, Sıxt rent a car firmasının da yönetim kurulu başkanıdır. 110 ülkede faaliyet gösteren Sıxt rent a car firmasının 2 bin 100 şubesi ve 4 bin kiralama ofisi bulunmaktadır. Ülkemizde ise Sıxt rent a car firmasının temsilciliğini Bor Holding üstlenmektedir. Bor Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Özgür Cem Hancan yürütmektedir.

6282f57a45d2a0515880b67e

Özgür Cem Hancan Kimdir?

Bor Holdingin CEO’su Özgür Cem Hancan da Galatasaray camiası içerisinde tanınan simalar arasında yer alıyor. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ile kıyaslanan Özgür Cem Hancan’ın fanatik bir taraftar olduğu öğrenildi. Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Özgür Cem Hancan, 2 yıl boyunca aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında Leaseplan şirkettin de çalışmaya başlayan Özgür Cem Hancan, Borlease Otomotiv şirketinin kurucu üyeleri arasında bulunmaktadır. 2019 yılından itibaren ise Bor Holdingde CEO görevini üstlenmektedir. Bor Holding aynı zamanda Madgeburger Sigorta’nın da Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Madgeburger Sigorta da Galatasaray’ın sponsorları arasında yer almaktadır.