Fransa’nın başkenti Paris’te 48’inci Olağan UEFA Kongresi gerçekleştirildi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı kongrede Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligler Birliği'nin UEFA Yönetim Kurulu'nda yer alacak üyeler belirlendi.

Futbol dünyasının temsilcileri Fransa’nın başkenti Paris’te buluştu. UEFA tarafından düzenlenen 48’inci Olağan Kongre’ye dünyanın dört bir yanından federasyon delegeleri katıldı. Paris’teki Maison de la Mutualite Konferans Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrede Türkiye’yi Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi temsil etti. UEFA Kongresi’ne Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, Genel Sekreter Taner Senseven ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop katıldı. UEFA Onursal Üyesi ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik’in de kongrede Türkiye heyeti ile birlikte yer aldığı görüldü.

48inci-olagan-uefa-kongresi-pariste-duzenlendi_7369_dhaphoto2

48’inci Olağan UEFA Kongresi’nde UEFA statüsü’ndeki değişiklikler ve finansal raporlar ana gündem maddesi oldu. Ayrıca, Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligler Birliği'nin UEFA Yönetim Kurulu'nda yer alacak üyeler belirlenerek oylamaya sunuldu. TFF Başkanvekili Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyet toplantı sonrası UEFA Başkanı Aleksander Čeferin ile fotoğraf çektirdi.