Konyaspor başkanı Fatih Özgökçen,  'Arabam.com' ile yapılan isim ve formanın göğüs sponsorluğu imza töreninde açıklamalar yaptı.

Sezonun başlamasına kısa bir zaman kala eksiklerini tamamlamak için çaba harcadıklarını ifade eden Özgökçen, ''2022-2023 sezonunun başlamasına çok az bir süre kaldı. Ama ondan önce perşembe günü Avrupa'daki ilk maçımızı oynayacağız. Diğer hafta perşembe günü de rövanş maçı olacak. İnşallah iyi bir başlangıç ve devam etme gayreti içerisinde olacağız. Biz Avrupa macerasına başlayacağımız için transferlere mart ayı içerisinde başladık. Bazı eksiklerimiz var. Bunları gidermek için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Özellikle geçen yılki başarımızdan sonra Konyaspor, bir gün mutlaka şampiyon olacaktır. Şampiyonluğa giden her kademe, kısmi bir başarıdır. Kısmen de olsa geçen sezon başarılıydık. Sponsorluk çalışmaları noktasında da kulübümüze karşı ciddi manada teveccühü konusu. Özellikle pandemi döneminde daralan futbol ekonomisini sponsorların desteğiyle ayakta tutmak vazgeçilmezdir. Bu sponsorluk faaliyetleri noktasında isim ve göğüs sponsorumuz ile bir birlikteliğe başlayacağız'' dedi.

Avrupa karşılaşmalarında gruplarda mücadele etmeyi hedeflediklerini dile getiren başkan Özgökçen, "5 yıl boyunca ara verilmiş bir Avrupa macerası yeniden başlıyor. Buradan ne kadar başarı sağlarsak,  ülke futboluna o kadar katkı sağlarız. Konyaspor olarak bu gururu hep birlikte yaşamamız lazım. UEFA ile  görüştüm. Bu görüşmelerde her iki maçta Konya’da oynanacak. Bu masada alınan bir zaferdir. İlk maça misafir olarak gideceğimiz için seyircisiz olacak. Onun içinde özellikle doğu tribünü olduğu tarafa ekran kuruyoruz ve tüm taraftarımıza maçı izlemeye davet ediyoruz. Özellikle Avrupa maçlarıyla alakalı bir standart oluşturmak istiyoruz. Gruplara kalma zorunluluğumuz var. Bizim ilk hedefimiz gruplara kalmak. İnşallah gruplara kaldığımız zaman, Konyaspor mali açıdan da ciddi destek görmüş olacak" ifadelerini kullandı.

BU İSİM PATO OLMAYACAK

Transferlerin yüzde 90'ını tamamladıklarını dile getiren Özgökçen, "Hocamızın raporu ve tabii ki bizim gözlemlerimizle takımdan ayrılacak arkadaşlar var. Bunlardan bir tanesi Barış Yardımcı diğeri ise Paul Jose-Mpoku. Bu ikisiyle yolumuzu bir şekilde ayıracağız. Çünkü şu anki rapor ve değerlendirmelerimiz gönderilmeleri noktasında. Transferlere çok erken başladığımız için yüzde 90'ını tamamladık. Mutlaka bir isim transfer edilecek. Forvette eksiğimiz var. 3-4 isim noktasında yoğunlaştık; ancak bu kişi Alexandre Pato olmayacak" şeklinde konuştu. (NTV SPOR)