Bruno Petkovic ile aylarca süren temasın ardından masadan olumsuz sonuçla kalkan Trabzonspor, yeni hedefini Paul Ounachu olarak belirlemişti. Transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala Southampton ile görüşmelere başlayan bordo mavililer, kiralık anlaşma sağladı ve Nijeryalı oyuncuyu renklerine bağladı. Kısa süre içerisinde de KAP'a bildirilecek.

Dün akşam geldi

İlk haftalarda hücum hattından istediği verimi alamayan Trabzonspor'un yeni kozu olarak dün akşam özel uçakla Trabzon'a gelen Paul Onuachu, sempatik tavırlarının yanı sıra açıklamalarıyla da ilk andan itibaren taraftarlar tarafından çok sevildi. 2.01 metre boyundaki santrfor, “Biraz stresli günler yaşandı ama burada olmaktan mutluyum. Gol hedefim için maç maç bakıyorum. Elimden geleni yapacağım. En iyisini verebilmek için mücadele vereceğim. Şampiyonluk hedefi için buradayım. Bu arma için savaşacağım, bunun için buradayım. Forma numaram sürpriz olsun. Bize her yer Trabzon.” dedi.

Karşılıklı ret verdiler

Geçen sezonun ikinci yarısını pek de istediği gibi geçiremeyen ve İngiltere'de küme düşen Paul Onuachu, takımdan ayrılmak istedi. Trabzonspor da bu aşamada devreye girdi. Fırtına, 29 yaşındaki futbolcunun bonservis opsiyonunu koydurtmak istese de görüşmelerde istenen mesafe kat edilemedi. Diğer yandan pazarlıklarda aynı grubun sahibi olduğu Göztepe için de İngiliz ekibinin Enis Destan talebi karşılık bulmadı. 

Önce test sonra KAP 

Dün akşam eşi ve yeni doğan çocuğu ile birlikte Trabzon'a gelen Paul Onuachu bugün sağlık testinden geçti. Ardından da klibinin çekimleri için kamera karşısına geçti. Akşama doğru da KAP bildiriminin yapılması ve yarından itibaren Beşiktaş maçının hazırlıkları için idmanlara katılması bekleniyor.