Galatasaraylı yöneticiler 3 haftadır Cagliari'de forma giyen Joao Pedro ve kulübü ile pazarlık masasında. olduğu belirtiliyordu. Önceki gün Sky Italia'nın haberi ile bu transferde flaş gelişmeler yaşanmaya başladı. Haberde, "Fenerbahçe, Joao Pedro için Cagliari'ye 6.5 milyon euro bonservis, oyuncuya da 7.7 milyon Euro (3 yıllık) anlaşma önerdi" manşetine yer verildi. İşte bu iddia, sosyal medyada ss getirdi. Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe sessizliğini sürdürürken ilginç gelişmeler yaşandı.

''BEN BU PARAYI VERMEM''

Hikayenin başında; Galatasaray, futbolcu ile  2.2 milyon euro garanti ücretten 3 yıllığına anlaşma sağladı. Cagliari'ye de bonservis bedeli olarak 4.2 milyon euro para teklifte bulundu. Buraya kadar her şey yolunda gidiyordu... Ancak Joao Pedro'nun menajeri Marco Piccioli, 670 bin euroluk menajerlik ücretinin yanı sırasında  görüşmeleri yürüten Erden Timur'dan 2.6 milyon euro daha talep etti! Ve bunun sebebini de "Biz 4 menajeriz bu parayı bölüşeceğiz" şeklinde açıkladı. Erden Timur ise masadan kalktı, ve "Ben bu parayı vermem. Hak edişiniz 670 bin euro" ifadesini kullnadı.

''1  MİLYON EURO'YA İŞİ BİTİRELİM''

Daha sonra menajer Marco Piccioli, Galatasaraylı yetklililer ile temasa geçerek, "Son teklifiniz nedir?" sorusunu iletti. Sarı kırmızılılar, "Komisyonla birlikte toplam 1 milyon euroya bu işi bitirelim" diye söyleyerek 670 bin euro olan menajerlik ücretinin  üzerine 330 bin euro daha ekleme yaptı.

SKY ITALIA BOMBAYI PATLATTI!

Galatasaray, Pedro'yu açıklamaya hazırlanırken Sky İtalia'daki habere göre, sarı lacivertliler, futbolccunun menajeri ve İtalyan kulübü ile iletişime geçti. "Joao Pedro, Türkiye'de oynamak istiyor, Galatasaray ile görüşüyoruz. Sizin ilginiz olur mu?" dedi. Bu durumun üzerine Fenerbahçe "Biz önce Cagliari ile görüşelim" cevabında bulunarak İtalyan takımına resmi yazı yolladı. Sky İtalia'nın haberindeki 6.5 milyon eurolluk teklif Fenerbahçe tarafından Cagliari'ye bildirdi. Bu teklfi cazip bulan İtalyanlar, Cimbomun kapısını bir defa daha çaldı.

PEDRO SAVAŞINI KİM KAZANACAK?

Çizme ekibinin, Galatasaray'a "6.5 milyon euronun üzerine çıkıyor musunuz, 7.5'e bu iş biter" diyerek yeni bir rakam talep ettiği ifade edildi. Fakat sarı kırmızılılar "Bizim teklifimiz belli. Size sunduğumuz gibi bu şartlarda olursa almaya hazırız" yanıtı ile bu öneriyi kabul etmedi. Brezilyalı yıldız Joao Pedro'nun, Fenerbahçe'ye mi yoksa Galatasaray'a mı transfer olacağı merak edilirken, iki ezeli takım yine bir transfer savaşında karşı karşıya geldi. (Sabah)