Pereira, "İki takım için de çok önemli bir maç. Üç puan almak gruptaki savaşı devam ettirmek için çok önemli. Yunanistan'da 2-1 kaybettiler, evlerinde Frankfurt'a 1-0 kaybettiler. Seviyelerin çok yakın olduğunu görüyoruz. Bizim için de önemli bir maç. Biraz daha tecrübe edinmeye ihtiyacımız var. Elimizden gelenin en iyisini yapıp üç puanı almak istiyoruz" dedi.

Trabzonspmor maçı sonrası bu maça ne kadar hazırlandınız sorusu üzerine Portekizli çaıştırıcı şu cevapta bulundu; "Futbol gerçekten zor bir iş. Kötü bir sonuç aldığımızda artık yeni bir reaksiyon göstermeniz gerekiyor. Son oynadığınız maçı değiştiremezsiniz. Kafamızdaki çipi değiştirmemiz gerekiyor. Bu turnuvada daha çok tecrübeye ihtiyacımız var. Ki bu dersi de Olympiakos maçında aldığımızı düşünüyorum. Yarın da önemli bir rakibe karşı oynamamız lazım. En iyi seviyemizde olmamız gerekiyor. Bu maçta üç puan almamızın önemli olduğunu biliyoruz" 

Fenerbahçe'nin oyun formasyonunun değişip değişmeyeceği yönündeki gelen  soruyı ise Pereira, şçyle cevapladı; "Formasyonla ilgili çok konuştum. Sorunuza saygı duyuyorum ama formasyonla ilgili konuşmaktan yoruldum. Futbolda davranışlarınız çok önemlidir. Futbol diziliş ile ilgili değil, davranışlarla ilgili bir oyun. Bizim için en önemlisi hem ofans hem defans anlamında saha içinde dengeye sahip olmak"

KAYNAK: NTV  SPOR