Transfer döneminin son gününde Barcelona'dan Beşiktaş'a sürpriz bir şekilde kiralık oalarak kadroya katılan Miralem Pjanic, bütün dünyada ses getirmişti. 

İtalyan basını, İspanyol basınına dayandırdığı haberde Pjanic'in devre arasında Barcelona'ya değil İtalyan devi Juventus'a geri geleceğini ifade etti.

Şu anda Beşiktaş'ta kiralık olarak oynayan Pjanic'in, Barcelona'ya geri dönmesi gündemdeydi. Juventus, ocak ayında piyasadaki en aktif takımlardan biri olabilir. Juventus, orta saha ve forvet transferini kolaylaştırmak adaına bazı oyuncularla yollarını ayırabilir. Bu oyuncular içinde Aaron Ramsey, Adrien Rabiot ve Arthur Melo yer alıyor. Juventus ayrıca maaş yükünü de en aza indirmek istiyor. 

Bu ayrılıklar gerçeleştiği durumda Juventus yıldız bir orta saha oyuncusunu transfer edebilir. Kulüpleriyle sezon sonunda kontratları biten Axel Witsel ve Denis Zakaria'nın adaları  Juventus ile geçiyor.

Fakat İspanyol basını gündem olacak bir ididia da bulundu. Buna göre şu an Beşiktaş'taa oynayan Pjanic, ocak ayında Türkiye'den ayrılabilir ve Barcelona'ya gitmek yerine Juventus'un yolunu tutabilir.

Teknik direktör Allwgri şu anda Beşiktaş'ta kiralık olan lakin bonservisi Barcelona'ya ait olan yıldızı takımında istiyor. Bilindiği üzere Allegri 2016 yılından 2019 yılına kadar Juventus'ta Pjanic ile birlikte çalıştı.

Oak ayında Arthur Melo'nun kiralık olarak takımdan gideceği ihtimali düşünülürse, Juventus Brezilyalıdan oluşacak boşluğunu kullanarak Pjanic'i kadrosuna katabilir.

KAYNAK: FOTOMAÇ.

.