Geçtiğimiz sezon Barcelona'dan Besiktaş'a kiralık olarak gelen Miralem Pjanic, Fanatik gazetesine konuştu. Siyah-beyazlı forma altında geçirdiği sezonu değerlendiren oyuncusu, takım olarak farklı zorluklarla mücadele ettiklerini söyledi.

Miralem Pjanic'in röportajından öne başlıklar şöyle;

- Beşiktaş'ta sezon nasıl geçti?

"Beşiktaş’a gelince benden beklenenlerin farkındaydım. Beşiktaş çok büyük bir camia. İlk maç çok iyi başladık ama sonrası biraz kabus gibi geçti. Çok rahat kazanabileceğimiz maçlarda garip şekilde puanlar kaybetmeye başladık. Şampiyonlar Ligi maçları ve bu arada başlayan sakatlıklar bir türlü takım olmamıza engel oldu. 12-13 as oyuncu aynı zamanlarda sakatlık yaşadı, Covid olanlar oldu. Bazı maçlarda ilk 11 bile zor çıkıyordu. Bu normal bir durum değildi. Bu arada oyuncular puanları kaybettikçe özgüvenlerini yitirmeye başladılar.

Daha sonra hoca değişiklikleri oldu. Saha içi ve dışı sorunlar başladı. Süper Kupa'yı kazansak da bir türlü işleri yoluna koyamadık. Ben Beşiktas forması ile şampiyonluk yaşamaya gelmiştim. Besiktaş bir önceki sezon şampiyon olmuştu. Elimizde çok kaliteli oyuncular olmasına rağmen yaşanan anlamsız puan kayıpları bizi yarış dışına taşıdı. Burada benim en çok üzüldüğüm, büyük Beşiktaş taraftarı oldu. Dünyada böyle büyük taraftara sahip, her maçta oyunculara sahip çıkan destekleyen taraftar grupları çok azdır. Onlara şampiyonluk yaşatamadığımız için üzgünüm."

pjanic-1

- Vatandaşı Ajdin Hasic için ne söyledi?

"Hasic gerçekten çok özel bir yetenek. Tam kendisini ispatlarken milli takımda yaşadığı sakatlık onu olumsuz etkiledi. Motivasyonu çok yüksek olduğundan sakatlıktan iyi döndü. Kolay değil uzun süre sahalardan ayrı kalmak. Takım onu kiralamakla iyi yaptı, maç eksiğini kapatması için. Bence eğer hocası ona bu sezon şans verirse takıma büyük katkısı olur. Besiktaş için büyük bir kazanç."

- İstanbul günleri nasıldı?

"İstanbul harika bir şehir. Bizim alışmamız çok kolay oldu. Oğlum orada çok mutlu oldu, arkadaşları oldu. Sezon bittiğinde dönmek istemiyordu. İnsanlar bize her zaman çok nazik ve yardımsever davrandılar. Çok güzel anılarla ayrıldık."

- Beşiktaş taraftarlarına mesaj

"Onlar bir aile, biz de o ailenin bir parçası olduk. İnşallah Beşiktaş önümüzdeki sezonu şampiyon bitirir. Artık ailece Beşiktaş taraftarıyız, Beşiktaş maçlarını takip edeceğiz. Hepsine burdan sizin aracılığınız ile sevgilerimi yolluyorum."

- Xavi ve Lewandowski yorumu

"Xavi benim için hep rol model bir orta saha oyuncusuydu. Kendisini hayranlıkla takip ederdim. Benim için dünyada gelmiş geçmis en iyi orta saha oyuncularının başında geliyor. Onunla çalışmak çok özel. İyi bir sezon bizi bekliyor. Son iki sezon iyi baslangıç yapamadım. Covid geçirdim arada sakatlıklar oldu. Bu sezon eski formuma kavuşacağıma inanıyorum. Tatilde özel hoca ile çalıştım. Burada çok üst düzey futbolcular var. Çok iyi olmalısın. Taraftarlara eski Pjanic'i gösterme zamanı. Takım arkadaşlarım ve hocamız Xavi ile bu sezon kupaları almak için hazırız."

"Lewandowski çok kaliteli dünyaya kendisini kanıtlamış bir golcü. Onun dışında yine hücum hattında çok iyi oyunculara sahibiz. Takım son iki sezonu başarı anlamında iyi geçirmedi. Bu sezon sonu ipi göğüsleyen biz olmak istiyoruz."