Çeyrek finalde Portekiz'i 1-0'lık skorla devirmeyi başaran Fas, Fransa'nın yarı finaldeki rakibi oldu. Cristiano Ronaldo'lu, Bruno Fernandes'li, Felix'li Portekiz'i deviren Fas'ta teknik direktör Walid Regragui ise galibiyeti oteldeki odasına giren gizemli kişiye bağladı

Portekiz'i turrnuvanın dışına iterek 2022 Katar Dünya Kupası'ndaki en büyük sürprize imza atan Fas'ta kutlamalar devam ederken Fas Milli Takımı'nın çalıştırıcısı Walid Regragui, galibiyeti gece yarısı odasına ve sabaha kadar taktik çalıştıklarını ifade eden gizemli kişiye bağladı. Regragui, bu zaferde en büyük sahibi o dedi. 

Zaferde en büyük pay sahibi o

Portekiz'i 1-0 yendikten sonra basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Fas patronu Walid Regragui, ‘’İspanya galibiyetinin gecesi otelde birden kapı çaldı. Kapıyı açtığımda onu gördüm, bir avuç kağıtla hızlıca içeri girdi ve "Portekiz maçını kazanmak istiyorsan beni dinle, 3 plan hazırladım." ifadelerini kullanarak yeni bir gizem yarattı. Basının ısrarlı sorularına karşılık detaylar paylaşan Regragui, "Başta benimle dalga geçiyor sandım fakat çok ciddiydi. O gece sabaha kadar bu planlar üzerinde çalıştık. Kim olduğunu şu anlık açıklamayacağım fakat bu zaferde en büyük payın ona ait olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Gizemli kişi kim?

Fas'ın Portekiz'i devirmesinden sonra oteldeki odasına gizemli bir kişinin geldiğini ve sabahlara kadar taktik çalıştıklarını anlatan Regragui, zaferdeki en büyük pay sahibinin de bu gizemli kişi olduğunu söyedi. Fas patronunun bu açıklamasının ardından kulislerde bu gizemli kişinin kim olduğu konuşulmaya başladı. En büyük ihtimalin ise Fransa Milli Takımı çalıştırıcısı Didier Deschamps olduğu aktarılıyor.