Beşiktaş’taki alacaklarının ödenmemesiyle ilgili olarak kulübe ihtarname gönderen RicardoQuaresma’nın geleceği belirsizliğini korurken Porto’dan kulübe çok ilginç bir teklif geldi. Daha önce 2004-08 yılları arasında forma giydiği ve Beşiktaş’a 2. kez gelmeden önceki son durağı olan Porto eski futbolcusunu yine takımda görmekte kararlı.

Ancak Portekiz temsilcisi her ne kadar dönüşünü istesede 35 yaşındaki futbolcu için Beşiktaş’a bonservis ücreti ödemek istemiyor. Siyah-beyazlılar'da ilk seferinde Inter’e 7 milyon Euro, 2. gelişinde Porto’ya 1.2 milyon Euro ödediği yıldız futbolcuyu bedelsiz bırakmak istemiyor.

Hatta Porto bonservis ödememe konusundaki kararlılığını Beşiktaş yönetimine yaptığı teklifte de net olarak ifade etti. Portekiz ekibi, siyah-beyazlılara Quaresma’nın bonservisine karşılık sezon başında tüm geliri siyah beyazlılara kalacak bir hazırlık maçı oynama önerisinde bulundu. Beşiktaş yönetimi şu an için bu teklife net bir yanıt vermiş değil.

Yine de bu öneri konusunda Beşiktaş’ın çok da katı olmadığı gelen bilgiler arasında. Hazırlık maçındaki gelirin yıldız futbolcu Quaresma için düşünülen rakamın altında kalmasından endişe eden yönetimin bu konuda Porto’dan garanti isteyeceği öğrenildi.Hazırlık maçı öncesinde bir rakamda anlaşılmasını isteyecek olan siyah-beyazlılar gelirin düşük kalması durumunda aradaki farkın ödenmesini isteyecek.

Kaynak: AsistAnaliz