İngiltere Premier Lig'de All Star maçının yapılıp yapılmayacağı sorusu hala cevap bulamadı. Chelsea Başkanı Todd Boehly'nin ortaya attığı fikir hakkında tartışmalar devam ederken İngiliz The Times gazetesi, All Star maçı konseptinin belli olduğunu iddia etti.

Premier Lig, diğer büyük liglere karşı

İngiliz The Times gazetesinin haberine göre İngiltere Premier Lig All Star maçının gerçekleştirilmesi halinde maç "birleştirilmiş lig" konseptinde oynanacak. Bu konsepte göre All Star maçında Premier Lig oyuncularından kurulu en iyi 11 ile Avrupa'nın diğer büyük liglerinde oynayan en iyi oyunculardan kurulu 11 karşı karşıya gelecek.,

Boehly: "Umarım Premier Lig, Amerika'dan ders alır."

İngiltere Premier Lig'de All Star maçı fikrini ilk olarak Chelsea Başkanı Todd Boehly ortaya atmıştı. İngiltere'nin kuzey ve güney bölgeleri arasında bir All Star maçı yapılması gerektiğini söyleyen Boehly şöyle konuşmuştu: "Umarım Premier Lig, Amerikan Sporlarından ders alır. NBA ve MLB'de olduğu gibi burada da bir All Star maçı yapılmalı. İngilterenin kuzeyi ve güney arasında bir All Star maçı güzel olabilir. Bu şekilde 200 milyon Dolara kadar bir gelir elde edebiliriz.

Chelsea Başkanı Todd Boehly'nin attığı All Star fikrine futbol Pep Guardiola, Rio Ferdinand, Jürgen Klopp gibi futbol dünyasından birçok isim tepki gösterdi. Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp konu hakkında şöyle konuştu: "Uygun bir tarih bulursa beni de arasın. Boehly, Amerika'daki büyük spor organizasyonlarında oynayan sporcuların 3-4 aylık bir dinlenme süresi olduğunu unutuyor. Onlar bu dinlenme sürelerinde bir All Star maçı yapabilir. Ama futbolda durum tamamen farklı."

Kaynak; Fanatik