İngiliz takımı Manchester United, stoper hattı için en güçlü aday Napoli'nin Fenerbahçe'den transfer ettiği Kim Min-jae'yi gözüne kestirdi.

Manchester ekibi, Güney Koreli savunmacının serbest kalma maddesinde yer alan ücretin de üstüne çıkarak transferi neticelendirmenin peşinde.

Temmuz ayının ilk 15 gününde 48 milyon Euro'luk serbest kalma bedeli olan Gney Koreli futbolcunun bahsi geçen tarihleri içinde transferinin gerçekleşmesi söz konusuydu.

Kırmızı Şeytanlar, bu dönemde futbolcuyu kadrosuna dahil edebilecek olmasına karşın, rakiplerine kaptırmamak adına Napoli'nin kapısına daha fazla bir teklifle gitmenin planlarını yapıyor.

Corriere dello Sport'ta yer alan habere göre; Manchester temsilcisi, yıldız savunmacı için serbest kalma ücretnin de 15 milyon Euro üstüne çıkmayı amacında olduğu ifade edildi.

Bu duruma göre Manu, İtalya Serie A şampiyonuna 63 milyon Euro'yu bulan bonservis ücreti önerisinde bulunacak.

FENERBAHÇE'NİN SONRAKİ SATIŞTAN PAYI VAR MI?

Fenerbahçe, Kim Min-Jae’nin transferi için KAP’a yapmış olduğu bildirimde bu konuya ilişkşin herhangi bir bilgi geçmedi. Bundan dolayı sarı lacivertlilerin Güney Koreli stoperin bir sonraki satıştan payı söz konusu değil.