Bilic: ''Kız Peşinde Koşmak Gibi...''

West Ham'ın teknik patronu Slaven Bilic, oyuncularının Premier Lig'deki ilk dörde kalma mücadelesini genç erkeklerin kız peşinde koşmasına benzetti.

Bilic: ''Kız Peşinde Koşmak Gibi...''

 West Ham United'ın teknik direktörü Slaven Bilic, Premier Lig'deki ilk dört yarışını "kız peşinde koşmaya" benzetti ve oyuncularının benzeri bir özgüven göstermesi gerektiğini söyledi.

Başarılı teknik adam Şampiyonlar Ligi elemelerine kalma şansına sahip olduklarını belirtirken ilk dört yarışını ehliyet sınavına ve barda bir kızla tanışmaya benzetti. Ligi ilk dört sırada bitirmelerinin hayal olmadığını dile getiren Bilic, "West Ham olduğumuzun farkındayız ve bu sezondan büyük keyif alıyoruz. Karşımıza çıkan tüm rakiplerimize onlardan korkmadan saygı duyuyoruz. İlk dördün favorilerinden biri miyiz? Hayır, ama inancımızı ve umudumuzu elimizden kimse alamaz." ifadelerini kullandı.

47 yaşındaki teknik adam sözlerine "Benim hayat felsefeme göre kendinden emin olmanın,optimistik ve pozitif olmanın hiçbir kötü yanı yok. Hatta aksine böyle olmalısınız ki istediklerinizi elde etme şansınız olsun. Gidip de ehliyet sınavında ben bunu yapamam derseniz tabii ki sınavı geçemezsiniz. Gece barda gördüğünüz kızın yanına 'bana hayır' der diye gitmezseniz hiçbir şansınız olmaz. Ama eğer pozitif olursanız her zaman bir şansınız vardır. Şampiyonlar Ligi için, ilk 10 sıra için, ligde kalmak için, fark etmez. Sunderland ligde kalabileceğine inanıyor. İnanmak zorundasınız, yoksa hiç şansınız olmaz" diyerek devam etti.

Beşiktaş'ın eski hocası sezon öncesinde fazlasıyla eleştirildi, ancak tecrübeli teknik adam eleştirileri haksız çıkarmayı başardı. Premier Lig'de geride kalan 21 haftanın sonunda yeni takımı West Ham'ı Totteham'ın sadece 1 puan gerisinde 5. sıraya taşımayı başaran Hırvat çalıştırıcı bu 21 haftalık süreçte Arsenal, Liverpool, Manchester City ve Chelsea gibi devleri mağlup etti ve Manchester United ile de golsüz berabere kaldı.

Goal

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER