Guardiola: ''En iyisi ben değilim!''

Pep Guardiola kariyerindeki 30 kupaya rağmen ''Hiçbir zaman için dünyanın en iyi teknik direktörü olduğumu düşünmedim'' dedi. Deneyimli çalıştırıcı başarılarında çalıştığı kulüplerin katkısının büyük olduğunu söyledi.

Guardiola: ''En iyisi ben değilim!''

Pep Guardiola, başarı için güçlü bir kulüp ve iyi futbolculara sahip olmanın şart olduğuna inanıyor.

49 yaşındaki çalıştırıcı, İngiltere’nin Sky Sport kanalına verdiği röportajda samimi açıklamalar yaptı.

Bazı kesimlerin dünyanın 1 numaralı menajeri olarak gösterdiği Guardiola ‘’Hiçbir zaman en iyi teknik direktör olduğumu düşünmedim’’ dedi.

İspanya, Almanya ve İngiltere’de toplam 30 kupa kazanan başarılı teknik adam, müthiş başarısına rağmen kendisinden daha iyi teknik direktörlerin olduğunu söyledi.

"Hayatım boyunca en iyi olduğumu hiç hissetmedim" diyen İspanyol çalıştırıcı, "Barcelona’da üst üste 6 kupa kazandığımda da bunu hissetmedim. Kazandım çünkü büyük kulüplerde çalıştım ve sıra dışı oyuncularım vardı’’ şeklinde konuştu.

Dünyada çok başarılı menajerler olduğunu belirten Guardiola ''Onların belki iyi kulüpleri ve oyuncuları yok. Ben iyi bir teknik direktörüm ancak en iyisi değilim. Manchester City gibi bir takımım olmasa asla kazanamazdım’’ ifadelerini kullandı.

Barcelona, Bayern Münih ve Manchester City’de 8 lig şampiyonluğu yaşayan Guardiola 2 kez de Şampiyonlar Ligi kupasını kazanma başarısını gösterdi.

Kaynak: TRT SPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER