Klopp'tan futbolculara maske ve eldiven uyarısı!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpolo'un deneyimli teknik direktörü Jürgen Klopp, futbolcularına günlük hayatlarında maske ve eldiven kullanmalarını istedi.

Klopp'tan futbolculara maske ve eldiven uyarısı!

Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un Alman teknik direktörü Jürgen Klopp, futbolcuların hem saha içinde hem de saha dışında sağlık önlemlerini üst düzeye çıkarmalarını istiyor.

52 yaşındaki deneyimli çalıştırıcı,17 Haziran'da başlayacak olan İngiltere Birinci Futbol Ligi öncesinde takımının güvenliğine özen gösteriyor.

BBC 5 Live'a konuşan tecrübeli teknik adam Klopp, oyuncularının günlük hayatlarında ekstra dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaptı.

İşte İngiliz ekibinin hocasının açıklamaları;

''Yüzde yüz güvenli bir ortamda gibi olabiliriz ama hep böyle olacağından ve hiç kimsenin hasta olmayacağından asla emin olamayız."

"Hala normal hayatlarımız var. Oyuncularım çok disiplinli. Bu yaşta çocuklar için 11 hafta çok büyük bir zorluk. Hepimiz için zordu ancak oyuncular için daha da zor oldu."

"Biz maske takıyoruz; fakat İngiltere'de, özellikle riskli bölgelerde neden maske ve eldiven kullanılmadığını anlamıyorum Bu Almanya'da çok faydalı oldu. Ben uzman değilim; ancak Almanya'da maske ve eldivenin çok yararı olmuştu.''

"Oyunculara, 'Nereye giderseniz gidin, eldiven ve maske takmanızı istiyorum' dedim. İnsan için en büyük risk yine insandır. Bazen en büyük düşmanımız kendimiz olabiliyoruz; bu yüzden disiplinli olmalıyız."

"Umarım diper kulüpler de bu şekilde devam eder; böylece bulunduğumuz ortamlar, antrenman tesisleri, maç yaptığımız sahalar yüzde yüz güvende olur."

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER