Kyle Walker'a disiplin soruşturması!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City forması giyen 29 yaşındaki İngiliz futbolcu Kyle Walker'a karantina kurallarını ihlal ettiği nedeniyle disiplin soruşturması açılıyor.

Kyle Walker'a disiplin soruşturması!

Premier Lig ekiplerinden Manchester City'de forma giyen 29 yaşındaki futbolcu Kyle Walker, evinde 2 seks işçisi ile parti vererek koronavirüs karantinası kurallarını ihlal etti.

Yaşananların ardından İngiliz kulübünün yönetimi oyuncu hakkında disiplin soruşturması açılacağını açıkladı.

İngiliz futbolcu, sosyal medya üzerindenyaşanan olaydan dolayı özür diledi ve insanlara 'evde kalın' çağrısında bulundu.

Premier Lig ekibi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Futbolcular küresel rol modellerdir. Personelimiz ve oyuncuolarımız, koronavirüs pandemisi ile mücadele etmek için büyük çaba sarfeden NHS (Ulusal Sağlık Merkezi) ve diğer çalışanlara destek vermek için ne gerekiyorsa yapmaya çalışmaktadır. Kyle Walker'ın yaptıkları, bu çabalara direkt olarak aykırıdır. Haberlerde yer alan ithamlardan dolayı hayal kırıklığına uğradık. Kyle Walker'ın açıklaması ve özrünü de not ederek önümüzdeki günlerde bir disiplin prosedürü uygulayacağız.''

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER