Premier Lig'de futbolculardan sahaya dönüş isyanı!

Koronavirüs salgını sonrası yeniden başlamaya hazırlanan İngiltere Premier Lig'de kulüpler isyan korkusu yaşıyor. 12 Haziran'da başlaması beklenen Lig'i isyan korkusu sardı. En az 50 futbolcunun sağlık endişeleri nedeniyle oynamak istemediği ifade ediliyor.

Premier Lig'de futbolculardan sahaya dönüş isyanı!

9 Mart'ta oynanan Leicester City - Aston Villa maçından bu yana dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ertelenen İngiltere Premier Lig'de kalan 92 maçı kapalı kapılar ardından ve 10 tarafsız sahada oynatma planı yapılıyor.

Ancak Daily Mirror'da yer alan habere göre; Her kulüpten en az 2-3 futbolcu yeniden oynama kararına karşı çıkıtığı belirtildi. Manchester City'nin yıldız futbolcusu Sergio Aguero da endişelerini dile getiren isimlerin arasında yer almıştı.

Sahaya dönüş planlarını suya düşüren bu durum üzerine Premier Lig yönetimi takım kaptanları ve Profesyonel Futbolcular Birliği ile bugün bir görüşme gerçekleştirecek.

İngiltere Birinci Futbol Ligi yönetimi Salı günü hükümetle yapılacak son kritik toplantı öncesi futbolcuları, kaptanları üzerinden ikna etmeye çalışacağı ifade ediliyor...

En az 14 kulüp ''kabul oyu'' verirse hükümet de yeşil ışığı yakacağı belirtildi.

Kaynak: Super Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER