Watzke'den Manchester City'ye tavsiye!

Hans-Joachim Watzke, İngiltere Premier Lig ekibi Manchester City'nin CAS tarafından iptal edilen Avrupa yasağını bir zafer gibi kutlanmaması gerektiğini dile getirdi.

Watzke'den Manchester City'ye tavsiye!

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'un CEO'su Hans-Joachim Watzke, CAS tarafından Premier Lig ekibi Manchester City'nin Avrupa kupaları cezasının kaldırılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Karar hakkında Kicker'a konuşan Watzke şu ifadeleri kullandı;

 "Genel olarak futbol için iyi bir gün değildi. Aynı zamanda UEFA için de bir başarısızlıktı. UEFA'nın artık elinde daha sıkı kanıtlar olmalı ve daha özenli inceleme yapması gerekiyor. Bu konuda Aleksander Ceferin'e güveniyorum"

Alman ekibinin CEO'su Watzke aynı zamanda karar sonrası 'Manchester City özür dilenmeyi hak ediyor' açıklamasında bulunan teknik direktör Pep Guardiola'yla ilgili olarak da, "Manchester City'nin bunu bir zafermişçesine kutlamayı bırakması gerekiyor. Karara ve gerekçeye bakarsanız, bunun içinde bir zafer olmadığını görürsünüz. Ne de olsa City tamamen beraat etmedi. CAS, 10 milyon euro'luk bir ceza için yeterli kanıtları gördü" şeklinde konuştu.

Kaynak: Goal.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER