Wenger'den Mesut Özil sözleri!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in efsane ismi Arsene Wenger, kulüpte çok tartışılan yıldız futbolcu Mesut Özil ile ilgili konuştu.

Wenger'den Mesut Özil sözleri!

Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in efsane teknik direktörü Arsene Wenger, sözleşmesinin feshedilmesi gündemde olan Mesut Özil ile ilgili Der Spiegel'e konuştu ve yıldız futbolcuyu oynatmanın püf noktasını anlattı.

Mesut Özil'in yanında çok koşacak oyuncular olması gerektiğini dile getiren Wenger şu ifadeleri kullandı;

"Mesut Özil, sahada çok disiplinli bir oyuncu değil. Topsuz oyun da onun öne çıktığı bir nokta değil. Onun yanına defansif anlayışı iyi olan oyuncular koyarsanız, bu sorunu çözebilirsiniz. Onunla birlikte hücum ve savunma arasındaki dengeyi ayarlamak önemli."

Mesut'un tarzındaki futbolcuların maç kazandıracak oyuncular olduğunu da belirten Fransız teknik adam, "Mesut Özil gibi oyuncuların topla birlikte bu kadar sakin olması tesadüf değil. Bu oyuncular diğerlerine göre daha hızlı düşünüyor ve hemen karar veriyor. Top daha ayağına gelmeden ne yapacağını biliyor. Bu oyuncular, maç kazandıran oyunculardır." şeklinde konuştu.

Teknik oyuncuların değerini kaybetmeye başladığını söyleyen Wenger, "Oyuncular son 10 yılda teknik kalitesini kaybetmeye başladı. Atletizm, teknikten ve karar verici olmaktan önemli hale geldi. Daha fiziksel, daha sert, daha patlama üzerine bir oyun var." dedi.

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER