banner197

Wenger: Önümüzdeki Ballon d'Or'u Mesut'un kazanmasını istiyorum

Arsene Wenger, futbolda bireysel ödüllere karşı olduğunu belirtirken bir sonraki Ballon d'Or'u Mesut Özil'in kazanmasını istediğini itiraf etti.

Wenger: Önümüzdeki Ballon d'Or'u Mesut'un kazanmasını istiyorum

Premier Lig'de zirveye oturan Arsenal'de teknik direktör Arsene Wenger, Ballon d'Or ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Futbolun takım oyunu olduğunu ve bireysel ödüllerin mantık dışı olduğunu savunan Wenger, oyuncusu Mesut Özil'in bir sonraki Ballon d'Or ödülünü kazanmasını da istediğini sözlerine ekledi.

Fransız teknik adam, Ronaldo ve Neymar'ın çok iyi işler başardığını fakat 2015 yılı içinde ödülü Lionel Messi'nin kazanması gerektiğini ifade etti.

Wenger, bireysel ödüllere karşı olduğunu ve oyuncuların bireysel başarılara odaklanmasının kariyerlerine zarar verdiğini belirtirken Mesut Özil gelecek yıl ödülü kazanabilir mi ? sorusuna ise ''Umarım kazanır. Fakat ben futboldaki bireysel ödülleri onaylamıyorum. Futbol bir takım oyunu ve bireysel çabalara teşvik eden bu tür ödüllerin verilmesini mantıklı bulmuyorum. Zaten her açıdan bireyselliğe dayalı bir toplumda yaşıyoruz. Bu gidiş yavaş yavaş futbola da bulaşıyor. Takım oyununa dayalı bir sporda bireysel ödüllerin verilmesi büyük bir çelişki.'' şeklinde cevap verdi. 

Kaynak: Goal

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER