Galatasaray'ın ocak ayında Barcelona'dan kiraladığı Inaki Pena ile yola devam edilmemiş ve Katalan ekibi yeniden kiralamayacağını sarı kırmızılılara iletmişti. Bunun üzerine İspanya'ya dönen genç file bekçisine bu kez de Paris Saint Germain talip oldu. Transferin arka planında ise yine bir İspanyol var: Luis Campos.


Torrent döneminde İspanyol devinden geçici transferle İstanbul'a getirilen ve Alanyaspor maçında giymeye başladığı formasını son kez kiralandığı Barcelona'ya karşı terleten Inaki Pena ikinci yurt dışı macerasına yelken açabilir. 23 yaşındaki eldiveni PSG istiyor.


AS'ta yer alan habere göre Paris Saint-Germain, Galatasaray'daki kiralık döneminin sona ermesinin ardından Barcelona'ya geri dönen Inaki Pena ile ilgileniyor. Luis Campos detayı

Fransız devinde göreve başlayan Luis Campos'un, İspanyol file bekçiyi Galatasaray döneminden yakından tanıdığı ve Pena ile yakından ilgilendiğini belirtildi.

Haberin detaylarında ise Pena'nın çok iyi refleksleri olan bir kaleci olduğunun altı çizilirken, Barcelona ile sözleşmesinin 2023 yılında sona erdiği ve Campos'un gelecek Ocak ayında bonservissiz bir şekilde transferi bitirebilmek için girişimlerde bulunabileceği iddia edildi.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray ile 8 maçta görev yapan 23 yaşındaki kaleci özellikle Sarı-Kırmızılı ekibin Barcelona ile oynadığı maçlardaki performansları ile dikkat çekmiş ve teknik direktör Xavi, Pena'ya övgü dolu sözler sarf etmişti.


Donnarumma 1. kaleci

Ancak ilgi olsa bile PSG, Pena'yı şu anda 2. kaleci olarak düşünüyor. Hem takımın yeni teknik direktörü Galtier hem de Luis Campos, Donnarumma'ya gelecek sezonda 1. kaleci olacağını bildirmiş durumda.